Kiedy otwarcie granic?

2020-05-27 17:39 Magda Mazurek

Jesteśmy już po kolejnej konferencji premiera. Rząd powiedział, czego dotyczyć będzie IV etap luzowania obostrzeń. Czy była mowa o granicach? Kiedy spodziewać się wznowienia lotów?

Póki co wjazd do Polski dla samochodów osobowych jest możliwy tylko w 31 miejscach. Znajdziecie je tutaj: Dziennik ustaw

A kiedy możemy spodziewać się całkowitego odmrożenia ruchu na granicach? Początkowo 21 maja wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz sugerowała, że zniesienie kontroli granicach wewnętrznych UE mogłoby nastąpić w połowie czerwca. Wtedy też miała być otwarta większość granic UE - W połowie czerwca większość granic w Unii Europejskiej prawdopodobnie będzie otwarta - stwierdziła w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl

A jak z ruchem lotniczym? Od 1 czerwca wznowiono połączenia krajowe, natomiast zagraniczne mają powrócić w połowie czerwca. Czy to oznacza, że będziemy mogli ruszyć na wakacje? Grecja czy Włochy już czekają na turystów. Polecamy: Na wakacje pojedziemy już w czerwcu - czy to realne?

Granicę wewnętrzną Unii Europejskiej będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. MSWiA informowało o 37 takich punktach na lądzie, ale część z nich dotyczy wyłącznie kolejowego ruchu towarowego, a niektóre przejścia graniczne dostępne są tylko dla pieszych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE