Iga Świątek ma problemy zdrowotne? Niepokojące wieści z USA

2023-03-22 9:05

Iga Świątek może wycofać się z turnieju Miami Open. Słynna tenisistka jak dotąd nie odbyła żadnego treningu. Przyczyną są prawdopodobnie jej problemy ze zdrowiem. Decyzja powinna zapaść jeszcze dziś - informuje Canal+ Sport.

Iga Świątek ma problemy zdrowotne? Niepokojące wieści z USA
Autor: AP PHOTO/KAMRAN JEBREILI Iga Świątek ma problemy zdrowotne? Niepokojące wieści z USA

Iga Świątek przebywa obecnie w USA, gdzie czekają ją zmagania w turnieju Miami Open. Niedawno zakończyła udział w turnieju Indian Wells, w którym dotarła do półfinału. Przegrała mecz z Jeleną Rybakiną, a w trakcie późniejszej konferencji prasowej przyznała, że w trakcie meczu walczyła nie tylko z rywalką.

- Nie jestem w stuprocentowej formie fizycznej. Odczuwam lekki dyskomfort w żebrze, skonsultuję to z zespołem medycznym - wyjaśniła.

Post w podobnym tonie zamieściła na swoim profilu na Twitterze: "Niestety odczuwam dyskomfort i ból w okolicy żeber i bardzo trudno było mi dziś grać na 100%. Poświęcę następne dni na konsultacje z moim zespołem, regenerację i zadbanie o zdrowie. Do zobaczenia"

Przyczyny bólu w klatce piersiowej

Decyzja zapadnie jeszcze dziś

Informacje na temat startu Igi Świątek w turnieju przekazał Marek Furjan z Canal+Sport na profilu na Twitterze.

Jak napisał: "Iga Świątek nie odbyła jeszcze na obiekcie Miami Open żadnego treningu i w rozpisce na środę też jej nie widać. Decyzję o starcie lub odwołaniu się z turnieju ma przedstawić jeszcze dziś".

Co dolega tenisistce?

Sama Iga Świątek nie odniosła się jeszcze do tematu. Komentując swój udział w turnieju Miami Open powiedziała: - Na razie przygotowuję się do startu, ale zobaczymy, co przyniosą kolejne dni. Jeszcze nie wiem.  

Nie wiadomo również, co dolega 21-letniej tenisistce - komentatorzy sportowi spekulują, że jej niedyspozycja zdrowotna ma związek z urazem lub nadwyrężeniem mięśni. Jeśli zdecyduje się na udział w turnieju, rozpocznie go od drugiej rundy.