Gdańsk: nieprzytomny 10-latek chory na COVID-19 pod respiratorem w szpitalu

2021-12-06 7:21

Jak podaje PAP, w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku o życie walczy 10-letni chłopiec po zarażeniu SARS-CoV-2. - To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku – potwierdziły władze szpitala.

10-latek chory na COVID-19
Autor: Getty Images

- 10-letni chłopiec jest nieprzytomny. Leży pod respiratorem. Jest chory na COVID-19 i ma współistniejące choroby. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan dziecka jest ciężki - powiedział PAP Jarosław Cejrowski, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego.

Poradnik Zdrowie: powikłania po COVID-19

Dziecko zostało przetransportowane ze szpitala w Starogardzie Gdańskim. Lekarze stwierdzili u niego ciężkie zapalenie płuc wywołane zakażeniem SARS-CoV-2. Niestety, stan chłopca od momentu przyjęcia nie zmienił się.

- To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku – dodał Cejrowski, apelując o szczepienia dzieci od 5. roku życia, które za chwile się rozpoczną. Rzecznik szpitala podkreśla, że właśnie przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 jest jedyną skuteczną metodą obrony przed zakażeniem.

Lekarze nie chcą spekulować na temat rokowań chłopca.