ESKA ROCK: "Drogowskazy" o tym jak spać żeby się wyspać i o czym mówią nasze sny?

2020-05-23 8:05 Aleksandra Galant, ESKA ROCK

- To jak śpimy odzwierciedla nasze samopoczucie, zarówno fizyczne jak i psychiczne - mówi Katarzyna Stefaniak, doświadczona psycholog i psychoterapeuta, gość programu "Drogowskazy" w radiu ESKA ROCK. Premiera audycji już w niedzielę, 24 maja, o godz. 17.00. Za

Eksperci biją na alarm! Polacy wciąż bagatelizują znaczenie dobrego, dającego wypoczynek snu - w efekcie ponad połowa osób powyżej 30 roku życia cierpi na związane z nim zaburzenia. Dotyczą zarówno zasypiania jak i przesypiania całych nocy. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest tzw. bezdech senny, który utrudnia wypoczęcie 2,5 milionom Polaków. Co więcej, ten problem uniemożliwia także spokojny sen ich partnerom.

Trudności ze snem mogą być także symptomem chorób lub zaburzeń, zarówno psychicznych i fizycznych. Jeśli sytuacja jest dla nas niepokojąca, warto skonsultować się ze specjalistą a przede wszystkim wykonać badania krwi.

W "Drogowskazach" ESKI ROCK rozłożymy sen na czynniki pierwsze. Zaproszony ekspert wyjaśni co dzieje się z nami w czasie snu, dlaczego jest tak ważny i jak wpływa na naszą odporność: o którą szczególnie teraz, w czasie trwającej pandemii, tak bardzo powinniśmy dbać.

Ze snem nierozerwalnie związane są sny, które dla wielu z nas są fascynującym zjawiskiem. Gość "Drogowskazów" opowie skąd biorą się nasze senne marzenia, o czym mogą świadczyć a także podpowie, czy warto poświęcać ich interpretacji swój czas i energię.

Na koniec - poradnik dla wszystkich, którzy chcą lepiej się wysypiać. W audycji powiemy o trudnym rozstaniu z telefonem, którego ekran nie jest sprzymierzeńcem naszego snu, a ekspert podpowie, czy warto pić herbatę przed pójściem spać, jak walczyć ze stresem, który utrudnia nam wypoczynek a nawet... pod jaką pościelą najlepiej się kłaść.

Encyklopedia snu już w najbliższych "Drogowskazach" w radiu ESKA ROCK. Gościem Aleksandry Galant będzie ceniona psycholog i psychoterapeuta Katarzyna Stefaniak.

Zapraszamy do słuchania programu premierowo w niedzielę 24.05 o 17 i powtórek we wtorek 26.05 i piątek 29.05 o 21:00, w Warszawie na 93,3 MHz i w internecie na https://www.eskago.pl/radio/eska-rock

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE