Cezary Olszewski nie żyje. Prokuratura podała przyczynę śmierci
30 października br. media obiegła wiadomość o nagłej śmierci Cezarego Olszewskiego. Mężczyzna miał zaledwie 42 lata, był znanym tancerzem i zwycięzcą 7 edycji programu “Taniec z gwiazdami”. Wiele osób zastanawiało się, jak umarł gwiazdor i co stoi za przyczyną nagłego odejścia. Prokuratura przekazała najnowsze ustalenia.
Cezary Olszewski brał udział w wielu edycjach popularnego programu tanecznego oraz pojawiał się gościnnie na planach serialów takich jak “M jak miłość”, czy “Pitbull”. Niestety mimo młodego wieku zmarł nagle, a swoim odejściem zszokował nie tylko fanów. Dziś wiemy, co było przyczyną zgonu.
Jak umarł Cezary Olszewski?
Jak informowały lokalne media znajdujące się blisko tragedii, ciało 42-letniego tancerza znaleziono w jednym z ostrołęckich hoteli. Na miejscu pojawiła się policja i prokuratura celem wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Jak podkreślało bliskie otoczenie Olszewskiego, w ostatnim czasie tancerz przeżywał trudne chwile, ale nikt nie przypuszczał, że w tak młodym wieku straci życie.
Dziennikarze "Super Ekspressu" skontaktowali się zarówno z policją jak i prokuraturą w celu pozyskania najnowszych informacji. Prokuratura przekazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci był udar mózgu.
- Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca znalezienia zwłok. Nadto z udziałem prokuratora i biegłego lekarza przeprowadzono oględziny zewnętrzne zwłok. Na podstawie przeprowadzonych czynności nie stwierdzono żadnych śladów mogących wskazywać na udział osób trzecich w spowodowaniu śmierci Cezarego O. Natomiast ustalono, że zgon prawdopodobnie nastąpił z przyczyn mózgowych, tj. udaru mózgu - przekazała Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.
Instytucja podkreśliła, że w związku z pozyskanymi ustaleniami nie było powodu dla przeprowadzenia sekcji zwłok. W tym momencie trwają czynności procesowe polegające między innymi na zabezpieczaniu monitoringu hotelowego.
Czym jest udar mózgu? Poznaj dwa rodzaje choroby
Udar mózgu to inaczej miejscowe zaburzenia w przepływie krwi w mózgu. Zjawisko dzieli się na dwa rodzaje, krwotoczny udar mózgu lub niedokrwienny. W przypadku pierwszego typu do udaru dochodzi na skutek pęknięcia tętnicy w mózgu i wylewu krwi.
Natomiast udar niedokrwienny charakteryzuje się obecnością zatoru. Kiedy skrzeplina dostanie się do tętnicy mózgowej, przepływ krwi jest utrudniony i zaczynają obumierać neurony.
Zarówno w przypadku pierwszego jak i drugiego rodzaju udaru ważny jest czas reakcji, czyli udzielenie pierwszej pomocy oraz to, w jakim naczyniu doszło do pęknięcia lub zatoru. Jeśli udar obejmował dużą tętnicę, lub pogotowie nie zostało wezwane na czas, diametralnie wzrasta ryzyko zgonu.