15. Bieg po Nowe Życie w Wilanowie - zobaczcie, co się działo!

2019-08-26 12:43

Po raz pierwszy w Wilanowie, ale już po raz szósty w stolicy odbędzie się wielkie wydarzenie promujące polską transplantologię – Bieg po Nowe Życie. 7 września na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie punktualnie o godz. 12:00 rozpocznie się jubileuszowa odsłona wydarzenia.

15. Bieg po Nowe Życie
Autor: materiały prasowe

Osoby po przeszczepieniu, sławy polskiej medycyny transplantacyjnej oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych i kabaretowych, aren sportowych, i mediów spotkają się w miejscu, o którego wyjątkowości nie trzeba nikogo przekonywać.

Wydarzenie w poprzednich latach odbywało się już między innymi w Łazienkach Królewskich, czy w sercu Warszawy, w Parku Świętokrzyskim tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Naszym marzeniem jest, by warszawski Bieg po Nowe Życie odbywał się w najważniejszych miejscach stolicy. I to marzenie staramy się realizować – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia.

Tym razem gospodarzem biegu była Dzielnica Wilanów. – Jesteśmy dumni, że Bieg po Nowe Życie odbył się właśnie tutaj, w królewskiej dzielnicy. My bardzo chętnie przyłączamy się do działań, które mają za zadanie uświadomić społeczeństwu jak ważną dziedziną jest transplantologia. Ponadto tegoroczny 15. Bieg po Nowe Życie doskonale wpisał się również w duże święto naszej dzielnicy, Dni Wilanowa – mówi zastępca dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Artur Buczyński.

Od 10. edycji partnerem generalnym wydarzenia jest Santander Consumer Bank. – Nasza pięcioletnia współpraca to dla nas powód do dumy, gdyż od lat możemy wspierać tak niezwykłe wydarzenie jak Bieg po Nowe Życie – mówi Piotr Żabski, Wiceprezes Zarządu Santander Consumer Banku.

– To partnerstwo doskonale wpisuje się w nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki temu wspólnie nie tylko wspieramy Polaków w dbaniu o ich zdrowie ale także zachęcamy ich do rozmów z bliskimi na temat idei dzielenia się drugim życiem oraz podpisywania świadectw woli ze zgodą na przeszczepienie.

Trasa symbolicznego, sztafetowego marszu, który zachęca do świadomego dawstwa narządów, prowadziła alejkami zespołu pałacowo-parkowego tuż przy wilanowskim pałacu. Wśród gości Biegu po Nowe Życie nie zabrakło znanych osób, które od lat mocno wspierają polską transplantologię.

Zobaczcie, jak było na XV Biegu po Życie i towarzyszącej mu gali!

Na trasie pojawili się m.in. Przemysław Saleta, Kamila Kamińska, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Cieszyński, Andrzej Młynarczyk, Cezary Trybański, Jacek Kopczyński, Jarosław Boberek, Łukasz Kadziewicz, Jarosław Jakimowicz, Szymon Wydra, Michał Mikołajczak, Marcin Mroczek, Michał Olszański, Rafał Zawierucha, Tomasz Barański, Urszula Dębska, Agnieszka Rylik, Marek Plawgo czy Olga Kalicka.

Wydarzeniu jak zwykle towarzyszył szereg atrakcji, a każdy kto tego dnia pojawił się w Wilanowie, przy specjalnym namiocie Biegu po Nowe Życie mógł porozmawiać z osobami po przeszczepieniu oraz otrzymać Świadectwo Woli – plastikową kartę z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia. 

Patronat honorowy nad 15. Biegiem po Nowe Życie objął Minister Zdrowia RP Łukasz Szumowski.