Mammografia - gdzie można za darmo wykonać mammografię

Nie czekaj na zaproszenie. Publikujemy listę miejsc, gdzie za darmo można wykonać badanie diagnozujące raka piersi. Profilaktycznie wykonaj badanie piersi - mammografię. Mammografia jest skuteczna, wykrywa raka już w pierwszej fazie rozwoju.

Bezpłatne badania mammograficzne mogą wykonać wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i refundowane przez NFZ.

Warto skorzystać z tej  bezpłatnej możliwości i zbadać piersi.

Gdzie można bezpłatnie zbadać piersi?

Na stronie www.diagnostyk.pl, w zakładce "Mammobusy" na bieżąco uaktualniana jest lista miejscowości, do których przyjeżdżają mammobusy (specjalne pojazdy z wyposażeniem do przeprowadzania badań mammograficznych, przebieralnią, rejestracją i poczekalnią).

Dzięki temu możesz wykonać to specjalistyczne badanie w swojej miejscowości.

Przed badaniem wypełnia się ankietę. Na podany w niej adres w ciągu dwóch tygodni wysyłane zostają wyniki badań.

Jeśli nie kwalifikujesz się do bezpłatnego badania mammograficznego możesz wykonać je odpłatnie (cena badania to 80-100zł).

Czym jest badanie mammograficzne?

Badanie jest rentgenowskim badaniem piersi, które wykrywa raka piersi już we wczesnej fazie rozwoju. Badanie jest nieiwazyjne i nie należy się go obawiać. Ilość promieni wykorzystanych do jednego badania jest równowarte wiazce promieni koniecznych do prześwietlenia zęba.

Jak wykryć raka piersi?

Jak przebiega badanie mammograficzne?

Badanie nie wymaga praktycznie żadnego przygotowania. Zaleca się jednak, aby tego dnia nie używać żadnych dezodorantów, talków czy antyperspirantów.Dobrze tez jest przyjść w dwuczęsciowym ubraniu, bo konieczne będzie rozebranie się do pasa.

Pierś układana jest na plastikowej podstawce, dociskana z góry i z boku po to, zeby uzyskać dwa obrazy. Ucisk trwa tylko kilka sekund i jest bezbolesny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Jagoda Mocna
|

To zależy,kto jaką ma odporność na ból. No i każdy przeżywa wszystko inaczej. Ja miałam robione, fakt nie nalezy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo potrzebne. Na szczęście mną się zajęli profesjonaliści, pracujący na nowoczesnym sprzęcie. Mimo wszystko, każda kobieta powinna wykonać ten zabieg.

Wiesław
|

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne badania mammograficzne w Białymstoku,
http://wirtusplus.pl/

Kaisa
|

badania są bardzo ważne również te w domu. takie samobadanie jest proste i szybkie. pomocna może się okazać rękawiczka zwiększająca czułość palców np femiglove

Milena09
|

byłam ze swoją mamą w tym mammobusie luxmedu, bardzo sprawnie poszło. Sympatyczny personel, a badanie zaliczone :)

Laurita
|

widziałam, że 27-28 pazdziernika ich mammobusy mają być przy lodowisku w Białymstoku , więc ja się chętnie pod akcję podczepię :) oczywiście w ramach mobilizowania moich babeczek w rodzinie ;)

karmazynowa
|

większy ból może być, jeśli pojawi się jakaś zmiana chorobowa! wykorzystujmy chociaż w pełni te bezpłatne możliwości na badania profilaktyczne. aktualnie w całej polsce jeżdżą mammobusy luxmedu, wyciągnijcie swoje mamy i babcie na badania, przecież to nie problem a czasem można tyle wygrać takim krokiem!

Kalendarka
|

Nie piszcie takich głupot. Badanie jest bolesne ! Dla mnie, co mam dosyć pokaźne piersi - każdorazowo jest to duży ból. Wiem, ze trzeba się badać ale każdorazowo odkładam tą przyjemność