Spanking, czyli podniecająca sztuka dawania klapsów

2017-09-27 10:33

Spanking z języka angielskiego oznacza dawanie klapsów. Pierwotnie określenie to odnosiło się do wymierzania kar cielesnych dzieciom za niewłaściwe zachowanie. Aktualnie ci, którzy preferują seks BDSM słowa "spanking" używają do opisywania swoich łóżkowych upodobań i form praktykowanej przez nich zabawy. Spanking, czyli karanie osoby uległej klapsami, może być podpowiedzią, jak poprawić relacje w małżeństwie. Pomaga on m.in. pozbyć się rutyny w sypialni. Jeśli dwie strony wyrażają zgodę na spanking - warto sprawdzić na czym polega oraz czy rzeczywiście potęguje orgazm.

Spanking, czyli podniecająca sztuka dawania klapsów
Autor: thinkstockphotos.com Spanking to jeden z elementów seksu BDSM, który polega na relacji dominacja-uległość.

Spis treści

  1. Spanking - co to jest?
  2. Spanking, czyli bicie - ale tylko we właściwe miejsca
  3. Spanking - jak zacząć?
  4. Spanking - przydatne rekwizyty
  5. Żelazna zasada spankingu

Spanking - co to jest?

Spanking to dawanie klapsów partnerowi lub partnerce w trakcie seksu. Należy szczególnie uważać, aby podczas spankingu zachować rozsądek, a kierując się nim nie przekraczać pewnych granic. Celem zabawy jest zadanie bólu fizycznego, lecz finalnie obie strony powinny odczuwać satysfakcję ze współżycia.

Spanking, czyli bicie - ale tylko we właściwe miejsca

Spanking i zadawanie (delikatnego) bólu drugiej osobie ze świetnej zabawy partnerów łóżkowych szybko może się przerodzić w sytuację niebezpieczną dla zdrowia oraz taką, która pozostawi niemiłe wspomnienia na długo. Jeśli podejmiecie decyzję, kto podczas współżycia staje się uległy, partner w roli dominującej powinien pamiętać, aby wymierzane klapsy były przede wszystkim celne. Mogą być skierowane w dowolną część pośladków. Jednak zawsze warto wiedzieć, że przypadkowy cios w udo nie zaszkodzi tak, jak np. uderzenie w nerki. Staraj się podrażniać dolne partie pośladków, szczególnie uważając przy tym na plecy partnera/partnerki w odcinku lędźwiowym. Wówczas spanking nie przyniesie przykrych skutków ubocznych.

Spanking - jak zacząć?

Jeśli wydaje ci się, że spanking może okazać się ciekawym rozwiązaniem w twoim związku i przynieść satysfakcję w łóżku, zarówno tobie, jak i partnerce/partnerowi - przeprowadźcie najpierw szczerą rozmowę. Być może druga osoba także kiedyś rozważała opcję spróbowania czegoś nowego, a podobnie jak ty obawiała się reakcji na swoje wyznanie. Myśli na ten temat nie są niczym złym, dopóki w pełni akceptuje się to, do czego jest w stanie posunąć się druga osoba.

Jeśli ktoś stanowczo odmawia wprowadzenia spankingu podczas seksu – zaakceptuj to. Nikogo nie można usilnie namawiać bądź zmuszać do takich praktyk, gdyż może to odcisnąć piętno na jego psychice i zniechęcić do współżycia. Pamiętaj jednak, że nie musicie od razu przystępować do bardzo mocnych uderzeń. Na początek można wprowadzić delikatne podszczypywanie lub szturchanie. Klapsy mogą mieć miejsce, gdy już oswoicie się z nową sytuacją.

Spanking - przydatne rekwizyty

  • Szczotka do włosów – jako zamiennik do wymierzania kary w postaci klapsów. Niekoniecznie musisz używać ręki. Zawsze istnieje opcja wspomagania się, np. szczotką - kierując ją (nie stroną z ząbkami lub włosiem) w kierunku pośladków.
  • Szarfa – można zastosować ją poprzez zawiązanie na ustach uległej/uległego - ale tylko w przypadku kiedy wcześniej ustaliliście, że możliwość przerwania zabawy będzie mieć miejsce po wykonaniu konkretnego gestu, a nie po wypowiedzeniu słowa alarmowego. To dlatego, że szarfa utrudni wypowiadanie się. Ma ona na celu powstrzymać jednostkę uległą przed odpowiadaniem dominowi (w trakcie, gdy zadaje on kary i mówi coś lub krzyczy.) Mogłaby w takiej sytuacji również zablokować możliwość wypowiedzenia hasła alarmowego, a to jedna z najważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać podczas spankingu.
  • Kulki analne – ten gadżet erotyczny może zostać wykorzystany przez kobietę podczas spankingu niezależnie od tego, czy pełni ona rolę uległej, czy dominującej osoby podczas seksu. Na pewno spotęguję to jej przeżycia.
Ważne

Żelazna zasada spankingu

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na spanking, czy jakąkolwiek inną formę seksu BDSM, zawsze ustalaj z osobą, z którą planujesz współżyć tzw. hasło bezpieczeństwa. Najlepiej jeśli będzie miało ono postać słowa, ponieważ wtedy jest najbardziej czytelne. Ma to na celu zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo parze oraz utwierdzić ją w przekonaniu, że wszystko, co działo się podczas wspólnego seksu – działo się za zgodą dwóch osób.

Ponadto trzeba pamiętać, że reakcja, np. na klapsy może być różna w zależności od osoby. Bywa, że uległa/uległy krzyczy, płacze lub wykonuje inne gesty świadczące o tym, że odczuwa intensywny ból fizyczny. Jeśli partner nie wypowiada hasła bezpieczeństwa to znak, aby nie przerywać zabawy. Być może w momencie najmocniejszego bólu, osoba ta przeżywa najintensywniejszy orgazm.