Mowa ciała mężczyzny. Co on chce ci tak właściwie powiedzieć?

2008-08-20 14:58 Lena Janicka

Podobasz mu się czy jest tobą znudzony? Poznaj mowę ciała mężczyzny, aby móc odczytywać wysyłane przez niego sygnały. Pamiętaj, że podczas randki gesty mówią więcej niż usta, dlatego żaden jego ruch czy grymas twarzy nie powinien umknąć twojej uwadze. Oto 10 najczęstszych zachowań mężczyzn podczas randki, których znaczenie dobrze jest znać.

Wzrok wędruje z oczu na usta

Długie, wnikliwe spojrzenie w oczy, potem zejście wzroku na nos i usta. To typowe zachowanie mężczyzn podczas randki zdradza, że mężczyzna jest tobą silnie zauroczony i dąży do kontaktu fizycznego. Możesz być pewna, że w tym momencie nie jest zainteresowany tym co mówisz i raczej cię słyszy niż słucha, a jego myśli skupione są raczej na tym, co stanie się za chwilę, czyli namiętnym pocałunku.

Siada przodem do ciebie i prostuje plecy

Jeśli mężczyzna do tej pory siedział bokiem lub lekko zwrócony tułowiem w twoją stronę, a po pewnym czasie siada naprzeciwko ciebie i prostuje plecy, oznacza, że jest tobą coraz bardziej zainteresowany. Zmiana pozycji zdradza chęć poznania cię bliżej. Nie musi to od razu oznaczać relacji miłosnej – na razie mężczyzna stara się „wyczuć grunt” i nawiązać z tobą przyjazne stosunki. Czy ma szansę wyniknąć z tego coś więcej? Nie wiadomo, ale jego mowa ciała oznacza, że na pewno jesteś na dobrej drodze.

Odgarnia palcami włosy z twojej twarzy

Ten czuły, romantyczny gest oznacza, że mężczyzna szuka pretekstu do nawiązania bliższego kontaktu fizycznego. Gdy towarzyszy temu dobrotliwy uśmiech, możesz być pewna, że zależy mu na tobie i czeka, aż pozwolisz mu się sobą zaopiekować. Jeśli jednak na jego twarzy pojawi się grymas niezadowolenia lub zacznie traktować cię protekcjonalnie, może to oznaczać, że ma on potrzebę posiadania kobiety doskonałej, odpowiadającej mu w 100 proc. Niewykluczone, że w przyszłości będzie dążył do narzucania ci swojej woli.

Buja się na krześle

Ciągłe bujanie się w przód i w tył zdradza, że mężczyzna czuje się lekko zestresowany i niepewny. Chce w ten sposób rozładować napięcie towarzyszące kontaktowi z płcią przeciwną. Eksperci od mowy ciała sugerują, że to zachowanie podyktowane jest podświadomym pragnieniem powrotu do ramion matki, w których niegdyś czuli się bezpiecznie. Kołysanie ciałem imituje kołysanie dziecka do snu. Okaż mu w tym momencie wyrozumiałość i postaraj się rozładować atmosferę serdecznymi uśmiechami i ciepłym tonem głosu. Spójrz wtedy na ustawienie jego stóp – jeśli będą oparte na palcach, oznacza to radość i zadowolenie.

Odgarnia włosy

Jeśli mężczyzna odgarnia palcami swoją bujną czuprynę i delikatnie się przy tym uśmiecha, oznacza to, że wykonuje coś w rodzaju „zalotów godowych”. Pobnie jak ptaszek stroszący piórka przed samiczką, oczekuje, że zwrócisz uwagę na jego atrakcyjność fizyczną. Taki gest jest typowy dla mężczyzn świadomych swojego uroku i przeważnie przykładających sporą wagę do wyglądu zewnętrznego. Jeśli natomiast partner odgarnia włosy, nie patrząc ci w oczy, bez promiennego uśmiechu, oznacza, że jest niepewny swojego wyglądu i tego, co o nim myślisz. Tym gestem prosi cię o podpowiedź, czy ma u ciebie jakieś szanse. Jeśli tak, zasygnalizuj mu to jakimś komplementem i serdecznym uśmiechem.

Siedzi z szeroko rozstawionymi nogami

Szerokie ustawienie nóg u mężczyzny świadczy o rozbuchanej pewności siebie i dużej świadomości posiadanego potencjału seksualnego. Eksponując swoje krocze, partner chce, byś przede wszystkim oceniała go pod kątem jego walorów fizycznych, które uważa za swoją najmocniejszą stronę. W relacji z kobietą istotną rolę odgrywa dla niego seks, dlatego na randce nie będzie owijał w bawełnę. Możesz spodziewać się, że tego wieczora będzie próbował zaciągnąć cię do łóżka.

Kładzie palce na brodzie lub gładzi policzek

Gdy podczas rozmowy mężczyzna opiera palce na podbródku oznacza, że naprawdę cię słucha. Zaintrygowałaś go najwyraźniej błyskotliwością i elokwencją. Tak trzymać! Ten typ facetów zwraca uwagę przede wszystkim na to, co masz w głowie i ceni sobie inteligentną rozmowę. Nie stara się wywierać na tobie presji, lecz być dla ciebie partnerem i doradcą. Jeśli zaczyna gładzić dłonią policzek oznacza to, że chciałby cię czule dotknąć, lecz nie wie, czy cię to nie urazi. Tacy mężczyźni są z natury niezwykle oddani, romantyczni i opiekuńczy, a przy tym odrobinę nieśmiali.

Kładzie rękę na stoliku

Położenie otwartej dłoni na stole oznacza pytanie: „Czy mogę cię dotknąć?” Ten gest pojawia się zazwyczaj w trakcie długiej rozmowy, kiedy oboje w głębi duszy macie ochotę przejść do kontaktu fizycznego, lecz żadne z was nie ma śmiałości, by zrobić pierwszy krok. Wyciągniecie ręki ma na celu sprawdzenie, czy jesteś już na to gotowa.

Kładzie swoją dłoń na twojej lub twoją na swojej

Dotykając twojej dłoni, pyta, czy może się do ciebie zbliżyć, także uczuciowo. To, w jaki sposób chwyta cię za rękę, zdradza jego nastawienie. Jeśli kładzie twoją dłoń na swojej, wolałby, byś to ty przejęła inicjatywę, jeśli przykrywa swoją ręką twoją dłoń – sygnalizuje, że panuje nad sytuacją i chce przejąć kontrolę nad tym, co się zaraz wydarzy.

Na pożegnanie całuje cię… w czoło

Tak w czoło, nie usta, jak tego prawdopodobnie oczekiwałaś. Ten ojcowski gest może oznaczać, że nie ma śmiałości lub uważa, że jest jeszcze za wcześnie, by pocałować cię w usta lub – co zdarza się niestety częściej - jest tobą oczarowany ale wolałby się o ciebie troszczyć jak o siostrę, a nie nawiązywać miłosną relację.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE