Znasz ten trik z TikToka? Dzięki niemu zaśniesz w dwie minuty

2022-06-22 12:10

Ten trik z TikToka to rewolucja dla tych, którzy mają kłopoty z zasypianiem. Standardowo proces ten trwa od 10-20 minut i bywa naprawdę męczący. O tym, jak skrócić ten czas do dwóch minut pokazuje w filmiku jeden z użytkowników popularnego serwisu.

spanie
Autor: Getty Images

Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie nie należysz do osób, które zasypiają zaraz po przyłożeniu głowy do poduszki. Stres, napięcie, natłok uporczywych myśl, niepewne czasy, w jakich żyjemy - to wszystko powoduje, że trudniej nam spokojnie zasnąć. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu nie zdarzyło się, że nie mógł zasnąć ze zmęczenia? Choć to paradoksalne, to niestety autentyczne.

Masz problemy ze snem? TikTok ma na to sposób

Ten filmik na TikToku stał się viralem i ma już ponad 25 tys. polubień. TikTokker @youngyoudoc wyjaśnia w nim, jak sprawić, że zaśniesz w dwie minuty. 

Cała "sztuczka" polega na znalezieniu miejsca na wewnętrznej stronie nadgarstka i pocieraniu go okrężnym ruchem przez dwie do trzech minut, aż zaśniesz.

Odpowiadając na komentarze do swojego filmu, Younger You Doc wyjaśnia, że ​​punkt na nadgarstku, który wskazuje na filmie to miejsce, które w akupresurze jest określane jako HT7.

W tradycyjnej medycynie chińskiej nazwa punktu nacisku nosi nazwę Heart 7 Point lub Shenmen, co tłumaczy się jako „brama ducha”.

Refleksolodzy twierdzą, że wywieranie delikatnego nacisku na to miejsce może pomóc w walce z lękiem, bezsennością, kołataniem serca i depresją.

Czym jest akupresura?

Akupresura to dziedzina, którą można porównać do akupunktury, ale bez przekraczania powierzchni skóry i polega na masowaniu tych samych punktów nacisku bez ingerencji igieł.

„Akupresura to tradycyjna praktyka medycyny chińskiej, która opiera się na założeniu, że zablokowanie lub zakłócenie przepływu energii w organizmie może powodować problemy zdrowotne” – mówi ekspert Dreams Sleep, Sammy Margo.

Poradnik Zdrowie: higiena snu