Walka ze stanem zapalnym nigdy nie była prostsza. Premiera książki "Dieta przeciwzapalna"

2022-08-24 12:11

Stany zapalne mogą wyrządzać niemało szkód w organizmie. Na szczęście istnieją sposoby na ich zwalczanie. Jednym z nich jest wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie wiesz, jak podejść do tematu? Odpowiedzią na wszelkie pytania jest książka Annoushky Gavy "Dieta przeciwzapalna. Jak zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejszać, by cieszyć się zdrowiem".

Dieta przeciwzapalna - okładka przycięta
Autor: Materiały prasowe

"Przewlekłe stany zapalne wiążą się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak choroby serca, nowotwory czy udary mózgu. Dotyczą także bardziej powszechnych problemów: zmęczenia, bólów głowy, egzemy czy przyrostu masy ciała. Możesz jednak chronić swoje zdrowie, wprowadzając zmiany w sposobie odżywiania, aktywności fizycznej oraz szeroko rozumianym stylu życia. Dzięki uważnej lekturze książki stworzysz indywidualny program walki ze stanami zapalnymi oraz wspierania układu odpornościowego" - czytamy w opisie.

Dieta przeciwzapalna - okładka
Autor: Materiały prasowe Okładka książki "Dieta przeciwzapalna. Jak zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejszać, by cieszyć się zdrowiem"

Książka wyjaśnia wpływ przewlekłych stanów zapalnych na zdrowie w krótszej i dłuższej perspektywie. Wiedza poparta najnowszymi badaniami i przekazana w przystępny sposób przez autorkę odmieni twoje myślenie o zdrowiu. Dowiesz się, jak można zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejszać poprzez zmianę stylu życia i sposobu odżywiania.

Ta książka to kompendium wiedzy na temat stanów zapalnych w organizmie i sposobów radzenia sobie z nimi. Oprócz istotnych informacji, znajdziesz również gotowe przepisy, które w prosty sposób pozwolą na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do twojej diety.

Poradnik zawiera:

  • narzędzia ułatwiające diagnozę nasilenia stanów zapalnych w organizmie
  • informacje o pozytywnych efektach aktywności fizycznej, poprawienia jakości snu i redukcji stresu
  • porady dotyczące pokarmów, których należy unikać, a także składników zwalczających stany zapalne
  • 30 przepisów na zbilansowane dania diety przeciwzapalnej.

 Książka do kupienia w salonach Empik i na Empik.com! Nie przegap, premiera już dziś - 24 sierpnia.