V Kongres Wyzwań Zdrowotnych – znacznie więcej niż medycyna

2020-02-21 9:13

Trwa rejestracja na V edycję Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ideą przewodnią Kongresu - zgodnie z jego nazwą - są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jaki i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach. Patronem Medialnym wydarzenia jest Poradnikzdrowie.pl

V Kongres Wyzwań Zdrowotnych – znacznie więcej niż medycyna
Autor: Materiały prasowe

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach już po raz piąty spotkają się wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych - w tym zrzeszających pacjentów - oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

V Kongres Wyzwań Zdrowotnych - program

Na obszerną agendę Kongresu złoży się ponad 60 sesji, wykładów i prezentacji w sześciu blokach tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie, e-Zdrowie i edukacja.

- Program V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych stanowi efekt prac ponad 30-osobowej Rady Programowej HCC, w skład której wchodzą m.in. wybitni specjaliści różnych dziedzin medycyny, menedżerowie zarządzający lecznicami, przedstawiciele organizacji zrzeszających przedstawicieli środowiska medycznego, eksperci. W tym roku nie zabraknie nowości – zarówno dotyczących tematyki sesji, jak również formy przekazu. Oprócz dyskusji panelowych zaplanowaliśmy też, między innymi pojedynki ekspertów, a także wywiady z udziałem publiczności - mówi Wojciech Kuta, redaktor naczelny Rynku Zdrowia.

Wydarzenia towarzyszące V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych:

  • III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)
  • II Konkurs Start-Up-Med
  • Rozstrzygnięcie trzeciej edycji Konkursu „Zdrowy Samorząd”
  • Uroczystość wręczenia nagród Animus Fortis (Mężny Duch).

W ocenie gości oraz obserwatorów minionych czterech edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wydarzenie to stało się wyjątkowym w skali Europy forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej.

Warto wiedzieć

Program V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych i rejestrację znajdziesz tutaj.

7 i 8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się czwarta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC). 60 sesji, 400 prelegentów, kilka wydarzeń towarzyszących, około 3000 gości - tak, w największym skrócie, można podsumować poprzednią edycję HCC.

Uczestnicy dotychczasowych edycji Kongresu wielokrotnie podkreślali, że stan zdrowia współczesnych społeczeństw nie zależy wyłącznie od samej medycyny oraz sposobu zorganizowania i finansowania systemu opieki zdrowotnej. Równie ważne jest budowanie powszechnej świadomości znaczenia zdrowego stylu życia, profilaktyki i szeroko rozumianych działań zapobiegających chorobom. Dlatego także podczas V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych nie zabraknie sesji poświęconych tym zagadnieniom.

Więcej o Kongresie Wyzwań Zdrowotnych i wydarzeniach towarzyszących: www.hccongress.pl

Patronem Medialnym wydarzenia jest
Poradnikzdrowie.pl