Takiej kolejki do przychodni jeszcze nie widzieliście. "Ludzie stoją od 3 rano"

2022-09-26 10:27

Szokujące nagranie udostępniła na TikToku mieszkanka Legionowa. Pokazała w nim kolejkę, w której przed jedną z klinik stały osoby chcące zapisać się do specjalisty w ramach NFZ. Kolejka liczyła kilkaset metrów, a niektórzy zajmowali w niej miejsce już o godzinie trzeciej nad ranem.

Kolejka do przychodni w Legionowie 24 września 2022
Autor: https://www.tiktok.com/@radiologicznamama

Klinika Mediq w Legionowie mieści się przy ul. Józefa Piłsudskiego 20. W sobotę 24 września wszyscy, którzy przechodzili obok, przecierali oczy ze zdumienia: stało przed nią kilkaset osób - głównie starszych. Niektórzy spędzili w niej nawet kilka godzin.

Powód: możliwość zapisu do specjalisty

Naganie zamieściła na TikToku użytkowniczka o nicku radiologicznamama. Widać na nim setki osób, rozstawionych wzdłuż całej długości ulicy. Każda z tych osób czekała na możliwość wejścia do środka.

Okazją była możliwość zapisu do poradni specjalistycznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Okazuje się, że w tej klinice do lekarza specjalisty na NFZ można zapisać się tylko jednego dnia w miesiącu - w tym przypadku termin ten przypadł na sobotę, 24 września.

"Płacimy składki, by postać sobie w takich pięknych kolejkach"

"Radiologicznamama" pokazała na nagraniu najpierw wejście do kliniki, a następnie, przesuwając kamerą, pokazała, jak daleko sięga kolejka. A ta była wyjątkowo długa, ciągnęła się wzdłuż ulicy Józefa Piłsudskiego do bloku nr 24. Autorka nie kryła oburzenia, podkreślając na filmie, że większość oczekujących to osoby w zaawansowanym wieku. Niektórzy, co podkreśliła autorka nagrania, zajęli miejsce w kolejce już o 3. nad ranem.

I przyznała, że sama stanęła w kolejce, zmieniając starszą kuzynkę, która nie wytrzymałaby kilku godzin oczekiwania. Skomentowała: "Tak wygląda NFZ w Polsce. Płacimy składki, żeby postać sobie w takich pięknych kolejkach".

Niedzielski: "Od 1 października kolejki do lekarzy rodzinnych będą krótsze" [SEDNO SPRAWY]