Problemy z dostępnością ważnego leku. Wiemy, kiedy wróci do aptek

2022-06-02 9:37

Brak leku w aptekach to wynik zwiększonej sprzedaży względem zaplanowanej. Doszło do sytuacji, w której popyt przerósł podaż. Jeśli nie możesz kupić tego leku, mamy dla ciebie dobrą wiadomość.

lek w tabletkach
Autor: Getty Images

Arpixor jest stosowany w leczeniu schizofrenii u dorosłych. Podaje się go również w leczeniu epizodów maniakalnych w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w celu zapobiegania nowym epizodom maniakalnym u dorosłych.

Produkt jest stosowany w tabletkach i zawiera w sobie substancję o działaniu przeciwpsychotycznym, a dokładnie arypiprazol.

Lek trafi do aptek

Portal "gdziepolek.pl" poinformował, że skontaktował się z producentem neuroleptyka, który wyjaśnił, kiedy produkt trafi do aptek.

"Otrzymaliśmy dziś informację od firmy Neuraxpharm, że dostawy leku Arpixor 5 mg są planowane na czerwiec 2022 r., a problemy z dostępnością wynikają ze zwiększeniem sprzedaży względem zaplanowanej" – czytamy w komunikacie portalu.

Producent przekazał również, że obecnie w hurtowniach i aptekach w Polsce dostępnych jest prawdopodobnie kilkanaście sztuk leku w dawce 5 mg.

Poradnik Zdrowie: czym popijać leki?