Masz problem z wypróżnianiem? Dietetyczka radzi: wypróbuj trik ze szczoteczką do zębów

2022-09-21 11:07

Wypróżnianie to naturalny proces pozbycia się produktów przemiany materii. Niestety, niektóre osoby mają z tym pewne problemy. Dietetyczka Emilia Ptak podzieliła się na swoim profilu na Instagramie sprawdzonym sposobem na pobudzenie pracy jelit. Radzi, by wypróżnić się jeszcze przed pracą.

Kobieta myje język szczoteczką
Autor: Getty Images

Regularne wypróżnianie jest bardzo ważne. Zaburzenie tego procesu może skutkować uczuciem wzdętego brzucha i nieprzyjemnego ucisku w okolicach jelit. W pośpiechu często o tym zapominamy lub bagatelizujemy tzw. „dwójkę”. Zdarza się również, że uporczywe zaparcia stanowią przeszkodę przed swobodnym wypróżnieniem. Jeśli pojawiają się sporadycznie, nie powinny wzbudzać niepokoju. Dla własnego komfortu można im zaradzić domowymi sposobami. Jednym z trików, które pozwolą na szybkie wypróżnienie, jest metoda „na szczoteczkę”. Opowiada o niej dietetyczka Emilia Ptak. Według niej to sprawdzony sposób na zrobienie kupy jeszcze przed pracą.

Zaparcia u niemowląt. Jak je zwalczyć?

Skuteczna metoda na zaparcia

Stres, siedzący tryb życia, nadmiar pracy, picie zbyt małych ilości wody oraz nieregularnie spożywane posiłki przyczyniają się do powstawania zaparć. Cierpi na nie coraz więcej osób – szacuje się, że ten problem dotyczy nawet 15 procent dorosłych.

Co zrobić, by pozbyć się tego problemu? „To jest super skuteczna metoda na to, by zrobić kupę przed wyjściem z domu” – zaczyna swój wpis dietetyczka.

Metoda „na szczoteczkę” polega na tym, by masować nasadę języka szczoteczką do zębów. Należy to robić od 30 do 60 sekund. Brzmi dziwnie? Okazuje się, że język ma wiele wspólnego z pracą jelit. Masaż języka skutecznie pobudza pracę układu pokarmowego, czego skutkiem jest gwarantowane wypróżnienie po około 30-90 minutach.

„Jeżeli zrobisz to zaraz po wstaniu uda ci się zrobić kupę przed wyjściem z domu” – zapewnia dietetyczka. Jednocześnie dodaje, że ta metoda jest świetnym sposobem na zaparcia.