Kiedy rusza akcja szczepień dla dzieci w wieku 5-11 lat? Jest już data

2021-12-10 14:00

Od 16 grudnia ruszają zapisy dzieci w wieku od 5 do 11 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Oficjalną informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dziecko podczas szczepienia.
Autor: Getty Images

Dziś (10.12) odbyła się konferencja prasowa przed Szpitalem Tymczasowym w Opolu, w której uczestniczył szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, od 16 grudnia ma rozpocząć się akcja szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat na COVID-19.

Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19

W najbliższą niedzielę i w poniedziałek zostaną wystawione zlecenia w systemie elektronicznym. Rodzice mogą zapisywać dzieci na szczepienie za pomocą infolinii (989) i przez stronę internetową. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że rejestracji musi dokonać opiekun, który później „powinien być obecny przy szczepieniu dziecka”.

Jest zgoda na szczepienie dzieci

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Pfizer/BioNTech przeciw SARS-CoV-2 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat na podstawie pozytywnej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Uznała, że korzyści ze stosowania preparatu Pfizer/BioNTech u dzieci w wieku od 5 do 11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19.

Sonda
Którą szczepionką chciałbyś się zaszczepić?