Kasza gryczana wycofana z obrotu. Ważna informacja dla alergików

2021-12-30 10:24

Kasza gryczana niepalona została wycofana z obrotu – przekazał Główny Inspektorat Sanitarny. W bezglutenowym produkcie stwierdzono ziarna pszenicy.

Kasza gryczana
Autor: Getty Images

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczący żywności. „Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie” – ostrzega alergików GIS.

O jakim produkcie jest mowa? Chodzi o kaszę gryczaną niepaloną bezglutenową BIO, 1 kg wyprodukowaną przez firmę Denver Food Sp. z o.o., przy ul. Obwodowej 78, 84-240 Reda. Wycofano partię produktu o numerze 241121 z terminem ważności 31.10.2022. Powód - w bezglutenowym produkcie wykryto ziarna pszenicy.

W bezglutenowym produkcie stwierdzono ziarna pszenicy.
Autor: Główny Inspektorat Sanitarny

Do tej informacji GIS odniósł się producent. Jak poinformował, podjął decyzję o wycofaniu z rynku wszystkich partii kaszy gryczanej wytworzonej w okresie od 15 do 29.11.2021 r. i 30.11.2021 r. Wydał też dyspozycje swoim odbiorcom w celu wstrzymania dalszej sprzedaży oraz poinformowania klientów detalicznych o zaistniałej sytuacji.

W formie kasza

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania partii z obrotu.

Gluten to białko roślinne, które znajduje się w zbożach takich jak pszenica, żyto, jęczmień, orkisz i inne. Spożycie produktu przez chorych na celiakię czy cierpiących z powodu nadwrażliwości na gluten może wywołać reakcję alergiczną. 

Sonda
Wiesz, co cię uczula?