Innowacje medyczne to przyszłość dla ochrony zdrowia. Zapisz się na konferencję Al & MEDTECH CEE

2023-04-20 15:20

Wkrótce, bo już 6 czerwca 2023 w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji "Al & MEDTECH CEE". Podczas tego wydarzenia będzie można wysłuchać czołowych ekspertów i specjalistów w dziedzinie innowacji dla sektora ochrony zdrowia. Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Baner promocyjny konferencji Al & MEDTECH CEE
Autor: Materiały prasowe Innowacje medyczne to przyszłość dla ochrony zdrowia. Zapisz się na konferencję Al & MEDTECH CEE

Ruszyły bezpłatne zapisy na 3. edycję konferencji „Al & MEDTECH CEE” tzw. forum wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk. Udział w tym wydarzeniu to okazja do pogłębienia wiedzy na temat innowacji medycznych w polskich i zagranicznym sektorze ochrony zdrowia i rozbudowania sieci kontaktów.

Podczas sesji informacyjnych i dyskusjach panelowych omówione zostaną kluczowe tematy związanie z cyfrową transformacją w opiece zdrowotnej, w tym:

  • Innowacje modelujące ścieżki pacjenta;
  • AI a edukacja medyczna;
  • Zastosowanie nowych technologii w podmiotach medycznych;
  • Biznesowe i technologiczne aspekty innowacji;
  • Efektywność kosztowa innowacyjnych wyrobów medycznych;
  • Współpraca ze startupami.
Błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów

Transformacja opieki zdrowotnej poprzez innowacje medyczne

Konferencja "Al & MEDTECH CEE" to jedyne tego typu wydarzenie, które odbywa się w Europie Środkowo-Wschodniej. Weźmie w niej udział grono czołowych liderów, ekspertów i specjalistów w dziedzinie innowacji medycznych z całego świata. Została także Rada Programowa Konferencji, w której zasiadają m.in. przedstawiciele strony publicznej - Ministerstwa Zdrowia, Centrum e-Zdrowia, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Agencji Badań Medycznych, Komisji Europejskiej i Naczelnej Rady Lekarskiej.

Wdrożenie innowacji medycznych w sektorze opieki zdrowotnej nie jest pozbawione wyzwań. - Dzięki postępowi technologicznemu pracownicy medyczni mają obecnie dostęp do szerokiej gamy danych i zasobów, co pozwala im podejmować bardziej świadome decyzje i zapewniać bardziej spersonalizowaną opiekę. Od elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny do zaawansowanych narzędzi diagnostycznych i leczniczych opartych o sztuczną inteligencję - wskazuje Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali oraz Liderka Koalicji AI w Zdrowiu.

Jej zdaniem dzięki najnowszym osiągnięciom w zakresie innowacji medycznych i technologii cyfrowych można "stworzyć bardziej skoncentrowany na pacjencie i opłacalny system opieki zdrowotnej, który przyniesie korzyści wszystkim".

Konferencja "Al & MEDTECH CEE" ma na celu m.in. wskazanie, jakich innowacji medycznych możemy się jeszcze spodziewać, ale także jakie problemy pozostają do rozwiązania. Jej organizatorami są Polska Federacja Szpitali, Koalicja Al w Zdrowiu oraz zespół ekspertów zdrowiu. W ubiegłorocznej wydarzeniu brało udział kilkadziesiąt prelegentów i panelistów oraz gości z państw takich jak: Słowacja, Wielka Brytania, Węgry, Indie, Włochy, Francja oraz Niemcy.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej: www.aiwzdrowiu.pl