Alarmujące dane! Wzrasta liczba chorych na COVID-19 w wieku 20-29 lat

2020-07-14 12:35 Monika Ochnik

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki w Nowym Jorku zaobserwowano ostatnio lawinowy wzrost liczby osób w wieku 20-29 lat zarażonych koronawirusem. Jak tłumaczą to miejskie władze?

Tę informację podał 13 lipca miejski wydział zdrowia w Nowym Jorku. Według oficjalnych statystyk liczba chorych na COVID-19 zmniejsza się - tego dnia w mieście nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego z powodu koronawirusa. To pierwszy taki dzień od początku pandemii.

Liczba chorych przebywających na intensywnej terapii utrzymuje się na podobnym poziomie, jednak zaobserwowano niepokojący wzrost chorych na COVID-19 w grupie wiekowej 20-29 lat. W pierwszym tygodniu czerwca wśród młodych ludzi odnotowano 27 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zaś w ostatnim tygodniu czerwca już 35 na 100 tys. Dla porównania - wśród osób w wieku 30-39 lat liczba zachorowań wzrosła z 30 do 31 na 100 tys. osób.

Czytaj też:

Skąd taki wzrost zachorowań wśród ludzi młodych?

Władze Nowego Jorku przypisują to nieprzestrzeganiu przez nich zasad dystansu społecznego oraz innych środków ostrożności, takich jak np. noszenie maseczek w miejscach publicznych. W tej sytuacji władze postanowiły wzmocnić edukację tej grupy społecznej.

Jak podkreślił burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio: "Zamierzamy (...) upewnić się, że młodsi dorośli naprawdę przestrzegają środków ostrożności. Musimy im przypomnieć, że nie są odporni na zakażenie wirusem”. Zaapelował też, by nowojorczycy zawsze zakrywali twarz, gdy przebywają w zamkniętych pomieszczeniach, a także w otoczeniu osób, które nie są ich domownikami.

Według oficjalnych statystyk do 12 lipca w całym stanie Nowy Jork z powodu koronawirusa zmarło 24 979 osób.

Czytaj też:

Źródło: PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE