Domowe sposoby na grzybicę stóp. Jak wyleczyć grzybicę stóp naturalnymi środkami?

2017-06-09 8:28

Domowe sposoby na grzybicę stóp pozwolą nam szybko zwalczyć infekcję grzybiczą o łagodnym przebiegu lub w początkowym stadium rozwoju. Ocet, czosnek czy wyciąg z pestek grejpfruta to sprawdzone metody na łuszczenie się skóry podeszwy stóp i ich bocznych powierzchni czy zaczerwienioną skórę między palcami. Sprawdź, jak leczyć grzybicę naturalnymi sposobami.

Domowe sposoby na grzybicę stóp pozwolą nam szybko zwalczyć infekcję grzybiczą o łagodnym przebiegu lub w początkowym stadium rozwoju, która objawia się tylko powierzchownymi zmianami grzybiczymi na skórze gładkiej.

Grzybica - objawy i profilaktyka

Grzybica stóp może być:

  • międzypalcowa (tzw. stopa atlety lub sportowca) - najbardziej powszechna; pierwsze zmiany pojawiają się między piątym a czwartym palcem stopy, bo to między nimi jest najcieplej, najwilgotniej i najciaśniej
  • potnicowa - to liczne drobniutkie pęcherzyki na podeszwach stóp, którym towarzyszy czerwone zabarwienie skóry
  • złuszczająca - to przede wszystkim nadmierne rogowacenie i złuszczanie się naskórka całej stopy, jej mokasynowa postać zajmuje nie tylko podeszwę, ale i brzeg stopy

Pamiętaj, że jeśli grzybica stóp przebiega z silnym stanem zapalnym skóry i charakteryzuje się głębszym skórno-podskórnym umiejscowieniem, należy jak najszybciej udać się do lekarza.