Domowe sposoby na grzybicę stóp. Jak wyleczyć grzybicę stóp naturalnymi środkami?

2017-06-09 8:28 Monika Majewska

Domowe sposoby na grzybicę stóp pozwolą nam szybko zwalczyć infekcję grzybiczą o łagodnym przebiegu lub w początkowym stadium rozwoju. Ocet, czosnek czy wyciąg z pestek grejpfruta to sprawdzone metody na łuszczenie się skóry podeszwy stóp i ich bocznych powierzchni czy zaczerwienioną skórę między palcami. Sprawdź, jak leczyć grzybicę naturalnymi sposobami.

Domowe sposoby na grzybicę stóp pozwolą nam szybko zwalczyć infekcję grzybiczą o łagodnym przebiegu lub w początkowym stadium rozwoju, która objawia się tylko powierzchownymi zmianami grzybiczymi na skórze gładkiej.

Grzybica stóp może być:

  • międzypalcowa (tzw. stopa atlety lub sportowca) - najbardziej powszechna; pierwsze zmiany pojawiają się między piątym a czwartym palcem stopy, bo to między nimi jest najcieplej, najwilgotniej i najciaśniej
  • potnicowa - to liczne drobniutkie pęcherzyki na podeszwach stóp, którym towarzyszy czerwone zabarwienie skóry
  • złuszczająca - to przede wszystkim nadmierne rogowacenie i złuszczanie się naskórka całej stopy, jej mokasynowa postać zajmuje nie tylko podeszwę, ale i brzeg stopy

Pamiętaj, że jeśli grzybica stóp przebiega z silnym stanem zapalnym skóry i charakteryzuje się głębszym skórno-podskórnym umiejscowieniem, należy jak najszybciej udać się do lekarza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Too jaa
|

Nie pójdę do lekarza

sara
|

A ja bylam w centrum podologicznym i od razu dobrali mi odpowiednie leczenie. Szybko poszlo leczenie

Alina
|

Haha dobre☺

Świetlisty
|

Leczysz objawy na wierzchu. Zacznij od srodka. Głodowka lecznicza po 10 dni na wodzie, odrobaczanie, oczyszczanie watroby, 10 dni na sokach i warzywach plus kasza jaglana, znowu głodówka 10 dni, na koniec 2-3 tabletki Zentel , następnie kuracja wodą utlenioną i po grzybicy

menio
|

Nie zawsze masz wiecej pasozytuw niz grzybicaJAK BUS WIEDZIALA

Ludek
|

Ludzie, najpierw ODROBACZYĆ SIE TRZEBA, bo grzyby razem z pasożytami macie i najpierw OBCYCH sie trzeba pozbyć! W przeciwnym razie macie "bogate życie wewnętrzne" ktore wychodzi na zewnątrz m.in. przez skórę.

lokijn
|

...u mnie pierwszym objawem jest bolesne swędzenie podeszwy stopy, wypraktykowałem na sobie sodkę oczyszczoną - wsypuje do skarpety i zakładam na nogi po kąpieli - pomaga natychmiastowo !

Gosc
|

Z czego ta nalewke nalezy pic ??

Twój Cień
|

Szkoda że ci ta noga nie odpadła :)

Monika
|

ja mam grzybicę już wiele lat. Swego czasu przeszłam leczenie farmakologiczne ale grzybica po jakimś czasie wróciła. Na początku pomagały ogólnie dostępne maści typu Undofen ale i one po jakimś czasie przestały działać. Mam od kilku lat swój sprawdzony sposób na grzybicę, który akurat w moim przypadku przynosi oczekiwany rezultat.
Gdy tylko zaczyna się charakterystyczne swędzenie sprawdzam gdzie jest pęcherz. Często pojawia się ich kilka naraz. Podczas wieczornej kąpieli ściskam pęcherze, żeby zawartośc wypłynęła. Potem przykładam w to miejsce wacik z octem ( nie stosuję rozcieńczenia) szczypie bardzo ale zaciskam zęby. Trzymam tak kilka minut i po tym czasie zasypuję miejsce mąką ziemniaczaną ( doskonale osusza). Robię tak 2-3 razy dziennie aż skóra z przebitego pęcherza zrobi się sucha i twarda ( łatwo ją wtedy usunąc) przez kilka dni jest rana ale cały czas stosuję ocet i mąkę aż do całkowitego zniknięcia objawów ( do 4 dni) i przez kolejne pół roku mam spokój. Do nastęonego razu...:)