Sexting – co to jest? Jak wysyłać erotyczne wiadomości, żeby podnieść temperaturę w związku?

2017-09-11 7:52

Sexting to wysyłanie wiadomości typu SMS z erotycznym podtekstem. Taka forma komunikacji sprawdza się nie tylko w związkach na odległość – sexting stanowi bowiem świetny sposób na rozpoczęcie gry wstępnej, jeszcze na długo zanim znajdziecie się w łóżku. Zobacz przykłady seksownych wiadomości, dzięki którym oboje nabierzecie ochoty na seks.

Sexting – co to jest? Jak wysyłać sprośne wiadomości, żeby podnieść temperaturę w związku?
Autor: thinkstockphotos.com Sexting może być dobrym wstępem do późniejszych igraszek w łóżku.

Spis treści

 1. Dlaczego warto uprawiać sexting?
 2. Żelazne zasady sextingu
 3. Przykłady seksownych wiadomości, które możesz wysyłać w różnych sytuacjach

Sexting to zjawisko, które pojawiło się wraz z rozwojem szybkiej komunikacji, np. przez sms-y lub wiadomości wysyłane za pośrednictwem sieci społecznościowych, takich jak Snapchat czy Facebook.

Sexting można porównać do flirtu na odległość, tyle że bardziej pikantnego i dającego znacznie więcej możliwości niż zwykła rozmowa. Choć źródło określenia „sexting” – połączenie angielskich wyrazów „sex” i „texting” – nawiązuje jedynie do wymiany wiadomości tekstowych, tak naprawdę tę formę komunikacji można znacznie wzbogacić, np. o zdjęcia, filmiki, emotikony czy linki do erotycznych treści w Internecie.

Dlaczego warto uprawiać sexting?

Sexting daje więcej pola do manewru niż rozmowa na żywo

Dużą zaletą sextingu jest czas, jaki daje na zastanowienie i sformułowanie wiadomości, która odniesie dokładnie taki efekt, o jaki nam chodzi. Chcesz przenieść swoją relację z drugą osobą na wyższy poziom? Nie musisz się martwić, że zaczniesz się plątać, dukać, a przy okazji obleje cię rumieniec wstydu. Możesz wysłać wiadomość z podtekstem – nawet jeśli zostanie źle odebrana, możesz obrócić ją w żart, w końcu to tylko zwykły SMS albo wiadomość na Messengerze. Można potraktować ją serio, ale równie dobrze można uznać za niewinny psikus.

Sexting pozwala nieśmiałym ujawnić skrywane fantazje

Podobnie w sytuacji, gdy od dłuższego czasu myślisz skrycie o realizacji swojej seksualnej fantazji, ale obawiasz się powiedzieć wprost drugiej osobie, czego oczekujesz. Poprzez sexting możesz w sprytny sposób przemycić swoje pragnienia i pomysły na urozmaicenie waszego życia seksualnego.

Sexting podsyca pożądanie i wzajemną fascynację w związku

Kolejną zaletą sextingu jest jego wpływ na pożądanie. Jeśli w waszym związku od dłuższego czasu wieje nudą, spróbuj wysłać partnerce lub partnerowi pikantną wiadomość. Krótki SMS może na nowo rozbudzić w was wzajemną ciekawość i pokazać się od innej, trochę bardziej niegrzecznej strony.

Sexting zwiększa apetyt na seks

Wysyłanie sobie sprośnych wiadomości można potraktować też jako element długiej gry wstępnej, która zacznie się w ciągu dnia, a zakończy wieczorem w waszym łóżku. Dodaj trochę pikanterii waszej relacji i wyślij partnerce lub partnerowi seksowną wiadomość, gdy jeszcze jest w pracy. Nie spiesząc się i wciąż stopniując napięcie, wymieniajcie między sobą SMS-y aż do spotkania w domu, gdzie nastąpi kulminacja. Przykłady wiadomości, które nakręcą wasze libido znajdziesz poniżej.

Czytaj też: Czy millenialsi są uzależnieni od nowych technologii?

Ważne

Żelazne zasady sextingu

Trzymaj się ich! Inaczej twoje wiadomości mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego i zamiast uwieść - zniechęcić partnera lub partnerkę.

  1. Nie pisz długich wiadomości - sexting to nie pisanie listu miłosnego, ma być jak szybka wymiana piłki.
  2. Nie zaczynaj sextingu jeśli dopiero co się poznaliście i nie wiesz, w jakim kierunku potoczy się wasza relacja - zbyt szybkie "przejście do rzeczy" może wystraszyć drugą osobę (tak, mężczyznę też). Sexting lepiej zacząć po kilku randkach.
  3. Nie bądź wulgarny/-a - zwłaszcza gdy wasza znajomość jest jeszcze stosunkowo krótka. Możesz sprawić wrażenie osoby zdesperowanej i nastawionej tylko na jeden cel. Poza tym subtelna sugestia w rodzaju "Przy tobie trudno mi się kontrolować" jest dużo bardziej sexy niż wyłożenie kawy na ławę.
  4. Nie ograniczaj się jedynie do komplementów - drocz się, pozwól sobie na lekkie docinki, stawiaj warunki i odkładaj kulminacyjny moment w czasie. Tajemniczość, niepewność kręcą bardziej niż całkowita uległość względem drugiej osoby.
  5. Stosuj zasadę: krok w przód - krok w tył - dwa kroki w przód. Po wysłaniu pikantnej wiadomości, kiedy zauważysz zainteresowanie drugiej połówki, na chwilę się wycofaj udając niewiniątko ("Tobie to tylko jedno w głowie!"), po czym znowu pozwól sobie na odważniejszą sugestię.
  6. Jeśli wysyłasz swoje zdjęcia, nie pokazuj wszystkiego od razu. To, co zakryte, pobudza wyobraźnię i sprawia, że ma się ochotę na więcej. Wysyłaj więc takie zdjęcia, które będą pokazywać jedynie fragment intymnej części ciała. Bardzo zmysłowe są np. zdjęcia w koronkowej bieliźnie albo w łóżku, gdy pościel częściowo zakrywa "strategiczne" miejsca.
  7. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach prywatność jest mocno ograniczona, a twoje zdjęcia mogą zostać łatwo wykradzione z telefonu lub użyte przeciwko tobie. Nagie fotki wysyłaj tylko osobie, do której masz pełne zaufanie - choć tak naprawdę najlepiej wysyłać zdjęcia, na których twarz jest niewidoczna albo mało wyraźna, wtedy w razie nieprzewidzianej sytuacji trudniej będzie cię zidentyfikować.

   Przykłady seksownych wiadomości, które możesz wysyłać w różnych sytuacjach

   Sexting jako gra wstępna - kiedy chcesz zachęcić partnera do seksu

   • Po powrocie do domu mam dla ciebie niespodziankę.
   • Dziś nie będziesz nic musiał/-a robić, sam/-a się tobą odpowiednio zajmę.
   • Nie mogę się dziś na niczym skupić, myślę tylko o tym, co z tobą zrobię, gdy wrócę z pracy.
   • Co być chciał/-a, abym zrobił/-a dla ciebie dziś wieczorem?
   • Pamiętasz jak ci opowiadałem/łam ci o tej szalonej fantazji, którą chciałem/-am z tobą zrealizować… Myślę, że dziś będzie dobra okazja.
   • Radzę ci, żebyś wziął/-ęła jutro wolne, bo dziś w nocy nie dam ci spać.
   • Jesteś ciekawy/-a, co dziś z tobą zrobię? To poczekaj, przekonasz się wieczorem.

   Sexting - sposób na uwiedzenie mężczyzny

   • Właśnie wyszłam spod prysznica i jestem jeszcze trochę mokra.
   • Jaka jest twoja ulubiona część kobiecego ciała?
   • Właśnie myślałam nad tym, jak seksownie wyglądałeś wczoraj w tej białej koszuli…
   • Szkoda, że cię tu teraz nie ma, czuję się trochę samotna.
   • Hej, jak mija ci dzień? Nie założyłam dziś biustonosza. Tak tylko piszę, żebyś wiedział.

   Sexting - sposób na uwiedzenie kobiety

   • Co masz teraz na sobie?
   • Chciałbym się dziś z tobą zobaczyć, ale nie jestem pewien, czy dam radę trzymać ręce przy sobie.
   • Trudno mi się kontrolować gdy jesteś w pobliżu.
   • Cudownie pachniesz.
   • Pragnę cię.