Pytania o antykoncepcję. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o antykoncepcji, ale wstydziliście się zapytać

2015-03-01 17:30

Brak antykoncepcji dla wielu młodych ludzi kończy się niechcianą ciążą, a w najlepszym przypadku, ogromnym stresem i dawką nerwów. Dlatego tak ważne jest, by zabezpieczać się nawet w chwilach największego uniesienia. Nie każdy jednak wie, po co i dlaczego należy się zabezpieczać i do czego prowadzi brak odpowiedniej antykoncepcji.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o antykoncepji, ale wstydziliście się zapytać
Autor: Thinkstockphotos.com Pytania na temat antykoncepcji bez tabu

Spis treści

 1. Możliwość zajścia w ciążę po pettingu
 2. Seks przez ubranie
 3. Konsekwencje stosunku przerywanego
 4. Zapłonienie mokrą ręką
 5. Możliwość zapłodnienia z bardzo wielu powodów
 6. Niezabezpieczony seks analny
 7. Przypadkowa styczność z nasieniem
 8. Stosunki i pieszczoty bez zabezpieczeń

[AKCJA PARTNERSKA: ZAKOCHAJ SIĘ BEZPIECZNIE]

Wielu młodych ludzi w przypływie uniesienia zapomina o odpowiedniej antykoncepcji. Tych kilka chwil przyjemności może nieść za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Jak się okazuje, w ciążę można zajść w bardzo wielu przypadkach i nie jest to jedynie konsekwencja niezabezpieczonego stosunku płciowego.

Młode pary, zapominając o antykoncepcji narażają się na mrożące krew w żyłach konsekwencje. Stres, związany ze strachem o niechcianą ciążę, często przysłania logiczne myślenie i zdrowy rozsądek. Szukając odpowiedzi na wstydliwe pytania w internecie, można natknąć się na niesamowite, zabawne teorie dotyczące możliwości zapłodnienia.

Oto kilka przykładów sytuacji, w których brak antykoncepcji mógł zakończyć się ciążą i nie tylko. Jak widać, trudno jest odgadnąć, jak i kiedy stosować antykoncepcję, a kiedy jest ona całkowicie niepotrzebna. Potraktujcie ten temat z lekkim dystansem i przymrużeniem oka.

Możliwość zajścia w ciążę po pettingu

 • Witam, mam 17 lat i jestem dziewicą oraz wielką panikarą. Jakieś półtora tygodnia temu uprawiłam petting z chłopakiem i ocierałam się o niego (ja byłam nago on w bokserkach) nie było kontaktu ze spermą, ale na jego bokserkach był śluz. Od następnego dnia po zdarzeniu pobolewał mnie brzuch przez kilka dni, a teraz już raczej nie lecz chwilowo zdarza się. Od 2 dni doszedł ból piersi. Jestem dokładnie 13 dni przed miesiączką. Bardzo się obawiam i stresuję tym, że mogło dojść do zapłodnienia. Podbrzusze wydaje się obrzmiałe, a ból piersi zanika. Czekam na miesiączkę, lecz ciągle się boję.

Seks przez ubranie

 • Mam pytanie. 25 dni temu oprawiałam z chłopakiem sex w bieliźnie - miałam na sobie 2 pary majtek, rajstopy, podpaskę i w 2 dzień okresu on miał wytrysk na moje narządy, ale ja cały czas byłam ubrana. Czy mogę być w ciąży? Mam regularnie miesiączki. Kiedy on miał wytrysk na mnie, to po chwili wszystko wytarł z moich majtek.
6 faktów na temat antykoncepcji

Konsekwencje stosunku przerywanego

 • 26 grudnia lekko się wstawiłam i uprawiałam seks z moim chłopakiem. Nie mieliśmy gumki. On wsadził mi dosłownie 3 razy i potem przerwałam. Boje się ciąży. Mam nieregularny okres, ale mniej więcej 26 miałam dzień płodny. Dzisiaj czuję taki strach. Boli mnie brzuch, nie mogę nic zjeść. On mi powiedział, że nie będę w ciąży, bo jak twierdzi ''nic mi nie wlał tam''. Co wy o tym myślicie, czy jeśli on ''nic'', to mogę być w ciąży? Skąd ten ból brzucha? To się stało wczoraj, czyli minął 1 dzień. Czy to możliwe, żebym już coś czuła? No i było bez prezerwatywy, a ja miałam jeden z dni płodnych. Chociaż nie jestem do końca pewna, bo mam nieregularny okres.

Zapłonienie mokrą ręką

 • Otóż ostatnio uprawiałam z moim chłopakiem sex oralny i najpierw ja go pieściłam, a później on mnie. On dotykał swojej spermy i nie umył rąk. Z tym, że od czasu kiedy mi coś zrobił minęło pół godziny i w tym czasie wykonywał różne czynności, w tym przebywał na powietrzu.

Możliwość zapłodnienia z bardzo wielu powodów

 • Witam, czy jest możliwe zapłodnienie lub jakakolwiek logiczna możliwość zapłodnienia, jeśli takie warunki są spełnione: a) na moich dłoniach mogły znajdować się śladowe ilości nasienia, przy czym nasienie to mogło się jedynie znajdować za sprawą nocnej masturbacji, a ostatni raz dotykałem członka około godziny 15? b) nie umyłem rąk c) dotykałem innych rzeczy d) dotykałem partnerki w miejscach intymnych przez ubranie (leginsy, normalne majtki) e) podczas dotykania nie było wytrysku f) dziewczyna miała okres około 2 tygodnie temu, ale ostatnio był wydłużony o kilka dni. Dodam, że mimo że nie umyłem rąk, to członek wydawał mi się ledwo śliski, ale nie było na pewno widać żadnej białej substancji, a podczas dotykania niewiele razy tak naprawdę nawet przez spodnie "trafiłem" na jej część ciała. To nie jest żadna prowokacja - tylko pytanie.

Niezabezpieczony seks analny

 • Witam, uprawiałem seks analny z dziewczyna i to w niej doszedłem. Ona jest jeszcze dziewicą. Bardzo się przestraszyliśmy, że sperma może przenieść się do pochwy. Mogło trochę jej zostać na penisie, gdy go wyjmowałem i przedostać się wraz ze śluzem? Czy moglem jej dotknąć przypadkiem i wprowadzić jej plemniki? Jedyne co wiem, to że nie było głębszego kontaktu z pochwą. Do 48h po tym zajściu ona wzięła Escapelle, ponieważ nie możemy sobie pozwolić na dziecko. Czy jest jakieś jeszcze ryzyko?

Przypadkowa styczność z nasieniem

 • Witam, usiadłam na nasieniu (mała ilość) w spódniczce krótkiej, rajstopach i majtkach. Jednak boje się, że spódnica mogła się podwinąć i jak siedziałam to mogłam mieć tylko rajstopy i majtki. Jak duże jest ryzyko ciąży? Chłopak dotykał pośladków przez spodnie, a ręce miał z nasienia.

Stosunki i pieszczoty bez zabezpieczeń

 • Mam pytanie do Pani Doktor. Cykle mam zazwyczaj regularne co 29 dni. 8,10,13,16,17 dnia cyklu kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia, wytrysk nastąpił w pochwie w środku (jestem po udrażnianiu jajowodów). Natomiast 18 dnia cyklu z innym kolegą były pieszczoty bez wytrysku i bez wprowadzania członka do pochwy, była tylko tzw. palcówka, ale obawiam się, że chłopak mógł mieć na palcu preejakulat, ponieważ wcześniej dotykał penisa, a potem włożył mi palce do pochwy. Czy mogę być pewna, że zapłodnienie nastąpiło przez pierwszego narzeczonego?