Sposoby na nadmierną senność. Jak się pobudzić?

2020-06-16 7:04

W jaki sposób pobudzić się, kiedy ciśnienie spada, słońce zachodzi i nadciąga burza? Albo po prostu - jak sobie poradzić z nadmierną sennością?

ocal oczy przed komputerowym zmeczeniem
Autor: _materialy_prasowe

Spis treści

  1. Spacer
  2. Muzyka
  3. Odpoczynek dla oczu
  4. Odpowiednia dieta może dodać energii
  5. Zimna woda zdrowia doda

Drzemka w dzień - super sprawa, ale po pierwsze nie każdy może sobie na nią pozwolić, a po drugie może powodować bezsenność w nocy. Jak więc pomóc sobie, kiedy mamy niepohamowaną ochotę na krótkie spanie w ciągu dnia? Jednym pomaga kawa, inni potrzebują czegoś więcej - zresztą kawa działa krótko i przy niskim ciśnieniu i burzowej pogodzie może nie pomóc nawet tym, którzy piją ją sporadycznie. A więc co pomoże?

Spacer

Nawet 20-minutowy spacer może podnieść poziom energii i zmniejszyć senność. Można także... odrobinę poćwiczyć. Nie muszą być to od razu skomplikowane ćwiczenia - można na przykład rozgrzać organizm za pomocą pajacyków, przysiadów, brzuszków czy biegu w miejscu. Warto także porobić skłony, wymachy, porozciągać się. 

Polecamy: Co zrobić, żeby spacer był jeszcze bardziej korzystny dla zdrowia?

Muzyka

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale i pobudza. Słuchana w trakcie pracy może także pomóc w koncentracji. 

Odpoczynek dla oczu

Dotyczy to zwłaszcza pracowników biurowych, którzy długo patrzą w komputer, co skutkuje bólem głowy, zmęczonymi i piekącymi oczami oraz ogólnym osłabieniem. Pomóc może patrzenie w dal, najlepiej za okno. 

Odpowiednia dieta może dodać energii

Na uczucie senności mogą wpłynąć obfite i tłuste posiłki. Pełny żołądek może zaowocować brakiem energii! Dlatego lepiej spożywać mniejsze porcje i w miarę zdrowe! Czekolada wcale nie pobudzi nas tak, jakbyśmy tego chcieli.

Warto wiedzieć: Dieta śródziemnomorska: zasady, produkty wskazane, jadłospis

Zimna woda zdrowia doda

Poważnie. Jeśli jesteś wręcz nieprzytomny - z całą pewnością chłodny prysznic postawi cię na nogi. Ewentualnie - ochlap twarz zimną wodą.