POZYTYWNE MYŚLENIE ma wielką moc – wykorzystaj jego siłę

2018-08-02 17:31 Dagmara Gmitrzak

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi - pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Jak się nauczyć pozytywnego myślenia? Dziś fizycy kwantowi potwierdzają to, czego nauczyciele z Dalekiego Wschodu nauczają od tysięcy lat: myśl jest falą energii i jak każda energia może niszczyć i budować. Każda myśl wibruje z określoną częstotliwością, która przyciąga do siebie podobną częstotliwość. Myśl wywołuje emocje, które również wytwarzają wibracje. Zatem myśli i emocje to fale energii, które wysyłamy na zewnątrz.

Pozytywne myślenie jest jak magnes. W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Patrząc z perspektywy odkryć fizyki kwantowej, codziennie stwarzamy swoją rzeczywistość za pomocą myśli, emocji, pragnień, przekonań, wyobrażeń i oczekiwań.

Robimy to najczęściej nieświadomie. Im częściej powtarzamy te same przekonania, tym bardziej doświadczamy tego, co sobą reprezentują. Myśli i słowa są jak magnesy, które przyciągają dokładnie takie same częstotliwości, jakie wysyłają w świat. Myśli o podobnej treści przyciągają do nas zdarzenia i osoby, które wibrują w taki sam sposób. Jeśli zaś często zmieniamy zdanie, mogą się nam przytrafiać niekoniecznie miłe niespodzianki.
Myśli i słowa to wibracje mające wpływ na otaczający nas świat. Są intencjami, które wysyłamy na zewnątrz. Tak działa prawo przyciągania – uniwersalne prawo działające we wszechświecie. Odwołują się do niego fizycy kwantowi i niektórzy psycholodzy. Podkreślają, jak wielką wagę mają myśli i wypowiadane słowa oraz emocje towarzyszące tym słowom.

Zgodnie z mechaniką kwantową to my wpływamy na świat i jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas spotyka. Nasza świadomość ma realny wpływ na rzeczywistość. Zgodnie z prawem przyciągania większość tego, co wydarzyło się w naszym życiu i wydarza się obecnie, jest manifestacją naszych myśli, pragnień, oczekiwań i przekonań. Jeśli nasza energia psychiczna ma moc kreowania rzeczywistości, to stosując świadomie tę wiedzę, możemy przyciągać do siebie to, czego pragniemy.

Posłuchaj jak nauczyć się pozytywnego myślenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pozytywne myślenie: dobro przyciąga dobro, zło – zło

Codziennie myślimy, posługujemy się swoimi przekonaniami i czegoś pragniemy. Ale rzadko jesteśmy w pełni świadomi tych procesów. Posługujemy się zatem wielkimi narzędziami kreacji w sposób nieświadomy. Możemy to zmienić i używać tych narzędzi świadomie. W ten sposób będziemy mieć większy wpływ na nasze życie.

Jeśli myślimy pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia oraz ludzi, którzy myślą podobnie jak my. Nawet gdy spotykamy kogoś, kto myśli negatywnie, jego pesymizm nie wpłynie na nas, jeśli jesteśmy pozytywnie nastawieni. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy nasz optymizm  i wiara w moc myśli nie są jeszcze ugruntowane. Możemy wtedy błędnie założyć, że wszyscy ludzie są źli i nie można nikomu ufać.

Kształtujemy życie swoimi myślami i przekonaniami. Często nie wiemy do końca, czego pragniemy, natomiast doskonale wiemy, czego chcemy unikać. Mówiąc wyraźnie, czego nie chcemy, odżywiamy tę niechcianą sferę, ponieważ energia podąża za naszą uwagą. Podlewamy zatem chwasty zamiast kwiatów.

Pozytywne myślenie: nasze przekonania kształtują świat

Zastanów się przez chwilę, jak często mówisz do siebie w myślach. O czym myślisz? Jaka jest jakość twoich myśli? Czy są pozytywne i lepiej się po nich czujesz, czy też wprawiają cię w złe samopoczucie? Często w myślach krytykujemy siebie, innych i świat. Jeśli wysyłamy krytykę na zewnątrz, wraca ona do nas z taką samą częstotliwością. Rzeczywistość jest dla nas taka, w jaką wierzymy. Na świat patrzymy bowiem przez pryzmat naszych przekonań. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, co ci się przytrafia w życiu, zastanów się, jakie myśli i słowa najczęściej wysyłasz w świat. W większości są pozytywne czy negatywne? Pamiętaj: wzmacniamy to, na czym się skupiamy, ponieważ energia podąża za naszą uwagą.

Jak wyjść z kręgu negatywnego myślenia?

 • Nie słuchaj ani nie oglądaj przed snem wiadomości. Zapewnij sobie spokojny sen.
 • Nie plotkuj!
 • Jeśli ktoś z bliskich zaczyna mówić pesymistycznie, nie wzmacniaj tego przesłania. Staraj się powiedzieć coś pozytywnego i pocieszającego.
 • Bądź świadom, gdy zaczynasz myśleć negatywnie, krytykować siebie i oceniać innych.
 • Zwracaj uwagę na to, kiedy zaczynasz wyobrażać sobie czarne scenariusze.
 • Spójrz, jakie obrazy i symbole przeważają w twoim domu. Czy mają pozytywne przesłanie? Jeśli nie, zmień je.
 • Zaproś do swego domu więcej kolorów.

Jesteś w ciąży? Przekaż dobre emocje swemu dziecku

Myśli i emocje ciężarnej mają wpływ na rozwijające się w jej łonie nowe życie. Kiedy matka jest zestresowana, w jej krwi rośnie poziom adrenaliny, a jej część przechodzi do organizmu dziecka. Jeśli stresujące sytuacje występują często, dziecko może być po urodzeniu płaczliwe, a w przyszłości nerwowe. Istotne są myśli i słowa wypowiadane przez matkę do dziecka oraz jej wyobrażenia. Wszystko to jest wibracją energetyczną, która wpływa na rozwijające się dziecko. Jeśli spodziewasz się dziecka, staraj się myśleć pozytywnie i wypowiadać pozytywne słowa.

Ważne

Minitest: Czego naprawdę pragniesz?

KROK 1. Weź kartkę i napisz, czego nie chcesz. Pisz tak, jak pojawiają się zdania w twojej głowie, bez zastanowienia. Nie zatrzymuj się, nie oceniaj tego, co piszesz, daj się ponieść myślom. Gdy skończysz, wsłuchaj się w siebie. Jak się czujesz po wykonaniu tej części ćwiczenia? Przeczytaj stworzoną przez siebie listę.
KROK 2. Teraz przekształć wszystkie zdania zaczynające się od „nie chcę”. Zapisz na kartce stwierdzenia, które będą przeciwieństwem tego, czego nie chcesz.
Przykłady:
Jeśli napisałeś: „Nie chcę czuć przygnębienia”, zastanów się, co chciałbyś czuć zamiast przygnębienia. Następnie zmień to zdanie na pozytywne, np. „Chcę czuć radość”.
Jeśli napisałeś: „Nie chcę tej pracy”, napisz „Chcę mieć pracę, w której będę mógł się rozwijać”. „Nie chcę być chory” – „Chcę być zdrowy”. „Nie chcę mieć problemów finansowych” – „Chcę doświadczać obfitości finansowej”.
Przeczytaj nowe zdania. Jak się czujesz, kiedy je czytasz?
KROK 3. Na razie pracowałeś nad tym, czego byś chciał. Teraz spróbuj wyobrazić sobie, że właśnie dzieje się to, czego pragniesz. A więc:

 • Czujesz radość.
 • Masz pracę, w której się rozwijasz.
 • Jesteś zdrowy.
 • Doświadczasz obfitości finansowej.

Co odczuwasz, kiedy przyjmujesz te stwierdzenia jako prawdziwe? Jak czujesz się fizycznie i psychicznie? Jak zmieniło się twoje samopoczucie w porównaniu z tym, jakie miałeś przed tym ćwiczeniem?

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Jan22
|

Hej! Miałem w swoim życiu wzloty i upadki, lecz przeważała liczba upadków. Natomiast ostatnio znalazłem swój święty graal. Znalazłem afirmacje - najlepsze afirmacje u Leona - Afirmacje Leona. www.afirmacjeleona.pl Dzięki nim mam siłę, ambicję i wiarę do tego, by trwać i zmieniać swoje życie na lepsze. Nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe,ale jak widać można stworzyć cud! Polecam w 100% Afirmacje Leona osobom, które chcą się zmienić!

MaxPlanc
|

Max Planc poczytaj o matrycy Planca

ehh
|

To jakieś bezmyślnie powtarzane pierdolety... I jeszcze to nieudolna próba poparcia tych naiwnych teorii jakimiś rzekomo naukowymi dowodami. Fizycy kwantowi pękają ze śmiechu. Proszę o informacje o rzetelnych badaniach naukowych na ten temat, a nie powoływanie się na anomimowych "fizyków kwantowych" i "niektórych psychologów". Naprawdę fajne jest życie w iluzji, że jak się sobie coś pomyśli to się spełni. Nie musimy wtedy kompletnie nic robić, tylko leżeć i marzyć, a wszystko samo przyjdzie. Ludzie to nie jest takie proste! Oczywiście trzeba mieć marzenia, cele ale do ich osiągnięcia potrzebne jest działanie no i odrobina sprzyjających zbiegów okoliczności. Zbieg okoliczności to nie jest znak z nieba w odpowiedzi na nasze prośby, to tylko sprzyjający przypadek. Nie przypisujmy mu magicznego znaczenia.

Monika
|

Zawsze staram sie myslec pozytywnie ale u mnie to nie dziala,pomysle sobie.super mi sie te buty trzymaja ,sa bardzo dobre i jeszcze w nich pochodze,niestety na drugi dzien sie rozsypuja .albo robi sie dziura.Boje sie cokolwiek pomyslec dobrze.

Pozytywny
|

Czytaj ze zrozumieniem

Po prostu ja
|

Co z tego ze ktoś zacznie mysleć pozytywnie, ze uda mi sie,nie poddam się jak wookol są osoby , ktore ci podcinaja te skrzydla Bo co bys nie zrobił to jest źle, I to są twoje najbliższe osoby ktore uwazaja ze najlepiej wszystko wiedzą I patrzą na kazdy twoj gest, slowo I analizuja czy dobrze powiedział czy zle no ,ale to tak jest jak kogos ucza od malego ze ludzi tylko szanowac mozna tych u ktorych mozna cos ugrać lub którzy maja pieniądze. No I nauka rodzica jednego lub drugiego ze, ten ta to jest taki to szanowac nie trzeba. Jak to madry powiedzia zanim stwierdzisz u siebie brake wary w siebie upewnij sie czy nie jestes otoczony przez chamow I prostakow ktorzy siebie ze wszystkiego tlumacza ,a ty zawsze bedziesz oceniany negatywne co bys nie zrobił. I jak ktos nie ma tez okreslonego zdania na dany temat to tez nie powinien oceanic danej osoby czy z robila zle czy dobrze. Ponieważ jesli ja powiem np. Ze dobrze jest jak rozmawiasz z ludzmi, to za dwa dni nie mowie do danej osoby ze , nie ty nic nie mow Bo ty jestes taki a owaki.

Axl
|

Mam podobny problem, tylko że nie mam wsparcia w rodzinie,rodzina za bogata nie jest, wszyscy wysmiewaja moje plany ale idę dalej i jestem na dobrej drodze. Jeżeli chodzi o myślenie to samo nie wystarczy jest film the secret który mówi o prawie przyciągania ale jego druga część The Opus, dzieło, mówi również o działaniu w tym kierunku. Myślom trzeba pomódz.

Revidaxon
|

Na pewno w owym prawie przyciągania jest coś na rzeczy, wiele moich osobistych jak i ogólnych doświadczeń jednoznacznie za tym przemawia. Nie jestem takim naiwniakiem żeby wierzyć ślepo iż wystarczy tylko marzyć i fantazjować o czymś i myśleć pozytywnie by dosłownie wszystko nam się ziściło i aby cokolwiek czego się nie tkniemy zamieniało się w sukces, nie jest to takie proste i dosłowne, ale na jakimś głębszym, metaforycznym poziomie z pewnością działa i ma sens. Gdy myślimy pozytywnie, jesteśmy pewni siebie i mamy przeświadczenie że nam się powiedzie wówczas na pewno już czujemy się znacznie lepiej, a to już znaczy bardzo wiele i ma niemały wpływ na osiąganie celów. Nawet kiedy się nie powiedzie to zawsze mamy tą siłę i nie poddajemy się lecz idziemy dalej. W jakąś magiczną moc myśli które są siłą działającą w świecie za bardzo nie wierzę, ale pozytywne myślenie i wiarę w siebie na pewno wszystkim polecam. Jestem przekonany że w ten sposób każdy wyjdzie milion razy lepiej niż na oddawaniu się smutkom, stresom, lękom, obawom i niepewności.

A
|

Świetna historia :) Powodzenia !

Dth
|

Wierze ze to sie sprawdza. W szkole nauczyciele kładli na mnie "krzyżyk". Znajomi śmiali sie z moich planów , poniewaz nie pochodziłem z zamożnej rodziny. A mi wszystko sie poukładało i sie spełniło - bo w środku zawsze wierzyłem ze bedzie dobrze. Skończyłem studia, mam fajna żonkę i wspaniała córeczka, mieszkanie bez kredytu. Ostatnio po 4 latach męczarni z ciężkim szefem dostałem nowa prace i wreszcie mam normalnego przełożonego. Także naprawde cos w tym jest. Nawet Jezus o tym mówił do Piotra żeby wierzył to bedzie chodził po wodzie. Pozdrawiam wszystkich. Ps- oczywiście nic samo sie nie zrobi, potrzeba troszkę od nas sił i zaangażowania :)