Znana dziennikarka o walce z chorobą: Rak powrócił i rozprzestrzenił się na wątrobę, żołądek, węzły chłonne, płuca i miednicę

2022-05-13 11:33

Sophie Blake jest znaną dziennikarką sportową. Kobieta od dwóch lat zmaga się z nowotworem piersi. Teraz poinformowała, że rak powrócił i rozprzestrzenił się na inne organy. Blake przyznała, że choć rokowania nie są optymistyczne, nie zamierza się poddać.

Sophie Blake
Autor: Twitter

Dziennikarka sportowa jest jedną z najbardziej cenionych kobiet w branży. Pierwszą diagnozę poznała w 2020 roku. Obecnie rak piersi wkroczył już w IV stadium. Przerzuty nowotworowe rozprzestrzeniły się na inne organy. Jednak Sophie nie traci wiary i zapowiada, że nie zamierza się poddać.

"Stoczę walkę mojego życia"

Sophie o raku piersi dowiedziała się ponad dwa lata temu. Od tego czasu w mediach społecznościowych dzieli się swoją zdrowotną historią. Niestety, poinformowała, że rak powrócił i rozprzestrzenił się także na inne organy.

Dziennikarka wykonała zalecone badania, które wykazały, że nowotwór znowu atakuje jej organizm. - Niestety ostatnie badanie PET wykazało, że rak powrócił i rozprzestrzenił się na moją wątrobę, brzuch, węzły chłonne, płuca i kość miednicy. Jestem teraz w stadium IV – rozpoczyna wpis.

Blake napisała: "Rozpoczynam nowy plan leczenia, który mam nadzieję, powstrzyma nowotwór przed rozprzestrzenianiem się lub dalszym wzrostem. Oczywiście jestem kompletnie zdruzgotana i wstrząśnięta, ale stoczę walkę mojego życia!"

"Najtrudniejsza rzecz, jaką musiałam zrobić"

Sopfie przyznała, że najtrudniejszą rzeczą po usłyszeniu kolejnej diagnozy, było powiedzenie o niej córce. Kobieta wyznała: "Powiedzenie Mayi wczoraj wieczorem było najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek musiałam zrobić, ale skupimy się na pozytywach życia i spróbujemy żyć tak normalnie, jak to tylko możliwe".

Dziennikarka jeszcze kilka miesięcy temu apelowała: "Proszę, sprawdzajcie swoje piersi i słuchajcie swojego ciała. Mój problem rozpoczął się od zwykłego bólu, który uznałam za ból mięśnia, po tym jak rozpoczęłam przygodę z bieganiem. Jako że mam sporych rozmiarów biust, to pomyślałam, że potrzebuję innego biustonosza sportowego, który mocniej podtrzymywałby piersi".

"Świadomość, że ma się raka, jest przerażająca"

Kiedy dwa lata wcześniej Blake poznała diagnozę, nie kryła zaskoczenia. Najpierw przeszła zabieg lumpektomii, a później radioterapię. Sophie wspomina: "Nie miałam żadnych typowych objawów i regularnie badałam piersi. Poradzenie sobie z diagnozą i świadomość, że ma się raka, jest przerażające".

Chora na raka dziennikarka otrzymała wiele wiadomości od internautów. - Dziękuję bardzo za wszystkie słowa wsparcia, jakie dzisiaj otrzymałam, naprawdę wiele znaczą - napisała.