Wakacje 2020 tylko w Polsce? Wiceminister odpowiada

2020-05-08 17:34
Wakacje z dzieckiem play
Autor: materiał archiwalny

Wszystkim marzą się zagraniczne wakacje. Jednak w tym roku może być problem z wyjazdem. Czy rząd przewiduje zamknięte granice jeszcze w wakacje?

Czy ruch między państwami powróci w najbliższych dniach? - Musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, obok niego, więc myślę, że ruch między poszczególnymi państwami na pewno wróci. Na jakich zasadach, w jakim natężeniu, to się na pewno okaże w najbliższych tygodniach - powiedział w piątek na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

Niestety - jeśli chodzi o wakacje, to wiceminister uważa, że spędzimy je w Polsce. Przynajmniej na chwilę obecną zniesiony jest zakaz podróżowania w celach rekreacyjnych i otwarte są hotele i pensjonaty (na specjalnych zasadach).

- Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku wakacje spędzimy jednak w kraju - stwierdził, pytany o to, czy przed wakacjami otwarcie granic jest realne i Polacy będą mogli wyjechać za granicę.

Przypominamy, że Komisja Europejska ma przedstawić wytyczne w sprawie znoszenia kontroli na granicach wewnętrznych w przyszłym tygodniu.

Polecamy: Otwarcie granic już 4 maja! Premier zapowiedział, dla kogo

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.