Test świeczki powie ci, czy twoja maseczka jest skuteczna

2020-04-22 14:52 Ada Mazurek

Włoscy lekarze przeprowadzili prosty eksperyment, by sprawdzić jakie maseczki chronią najlepiej. Możesz podobny test przeprowadzić w domu i sprawdzić, czy twoja maseczka jest skuteczna w blokowaniu wirusów.

Włoscy lekarze pokazali, jak w prosty sposób, za pomocą zapalniczki i dezodorantu, można sprawdzić skuteczność maseczki. Dzięki tej prostej metodzie, każdy z nas może sprawdzić, czy jego maseczka jest skuteczna i czy chroni przed wirusami.

Zobaczcie film:

Ten prosty eksperyment sprawi, że będziecie wiedzieć, jakiej jakości jest wasza maska. A może być różnej... 

Polecamy: Maseczka a makijaż. Jak się nie rozmazać? PORADY jak się malować

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE
pothkan
|

Mam maseczki materiałowe (bawełniane, z Allegro), sprawdziłem wszystkie 3 - przeszły oba testy bez zarzutu.

Biver
|

Ha ha ha ha. Ktoś kto publikuje i udostępnia te filmy, jest, albo głupi, albo celowo wprowadza w błąd i ma w tym cel. Więc ku wyjaśnieniu nieuki. W najlepszej maseczce wielkość otworów wącha się w granicach 0.00000034 mm, a rozmiar wirusa to 0,00000000065mm. To tak jak by chcieć złapać muchę siatką o oczkach 1 m. Tyle w temacie.