„SM. Więzi, kontakty, relacje” - obchody Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego

2021-05-27 12:43

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (SM) to międzynarodowe święto osób ze stwardnieniem rozsianym oraz całej społeczności działającej na rzecz walki z tą chorobą. Obchodzony jest 30 maja każdego roku w kilkudziesięciu państwach na całym świecie. Został zainicjowany przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (Multiple Sclerosis International Federation, MSIF) oraz organizacje pacjenckie.

Do wspólnych obchodów Światowego Dnia SM zachęca Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Ich celem jest budowanie wspólnoty pomiędzy osobami z SM, ich bliskimi, organizacjami pacjenckimi, środowiskiem medycznymi i instytucjami działającymi na rzecz osób z SM, a także podnoszenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego.

Światowy Dzień SM pod hasłem „SM. Więzi, kontakty, relacje”

Tegoroczny temat Światowego Dnia SM, tak jak poprzednio, brzmi „SM. Więzi, kontakty, relacje”. Podkreśla on rolę relacji międzyludzkich, jako elementu radzenia sobie z chorobą i walki z różnymi przeciwnościami. Zachęca do wspólnego podejmowania działań, do wzajemnego wspierania się, do współpracy z różnymi instytucjami i światem nauki, do walki z wykluczeniem.

Hasło nabiera szczególnej mocy w dobie panującej epidemii COVID-19, która zmieniła życie wielu ludzi, m.in. utrudniła dostęp do usług medycznych i specjalistów, co w przypadku osób z SM miało istotne znaczenie.

Z okazji obchodów przypinamy także pomarańczową wstążeczkę – symbol solidarności z osobami chorującymi na stwardnienie rozsiane!

Debata z udziałem ekspertów

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, w dniach 27-30 maja, publikować będzie materiały wizualne nawiązujące do tematu tegorocznego Światowego Dnia SM.

28 maja na fanpage’u PTSR na Facebooku odbędzie się także debata online pt. „SM. Więzi, kontakty, relacje – koalicja na rzecz osób z SM” z udziałem ekspertów i organizacji pacjenckich.

Debata Światowy Dzień SM
Autor: Materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE