Rozdanie świadectw - są wytyczne ministerstwa

2020-06-19 11:00 Magda Mazurek

Koniec roku szkolnego przypada na 26 czerwca - jednak rozdanie świadectw będzie inne niż dotychczas. Są wytyczne dotyczące bezpieczeństwa przy rozdaniu dyplomów.

W piątek, 26 czerwca, będzie zakończenie roku szkolnego - oficjalne, bo wielu uczniów już od 12 marca nie chodzi do szkoły. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Jednak 26 czerwca będą rozdane świadectwa szkolne. Jak będzie to wyglądało?

To dyrektor placówki ustala sposób odbioru świadectw, ale resort edukacji narodowej przedstawił wytyczne, które zakładają m.in. wydanie świadectw indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu.

Organizacja tradycyjnych, uroczystych akademii dla całej społeczności szkolnej będzie niemożliwa. - Świadectwa mogą być wydane uczniom indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu - czytamy w komunikacie 

 - Forma i tryb wręczania uczniom świadectw szkolnych nie jest określona w przepisach prawa oświatowego i wynika wyłącznie z przyjętego w danej szkole zwyczaju oraz ceremoniału - dowiadujemy się dalej.

Polecamy: Rok szkolny 2020/2021 - nadal zdalnie?

- Może on (dyrektor szkoły) wyznaczyć określone godziny odbioru dokumentu dla danej klasy czy grupy uczniów lub pojedynczego ucznia. Jest również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła i jakie ma warunki. Kluczowe jest oczywiście bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli. Apelujemy zatem do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego przy planowaniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych - brzmi komunikat MEN.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE