Po urodzeniu dzieci bolały ją plecy. Miała 12 cm guza kręgosłupa

2022-05-23 16:20

Ellie Chandler to mama dwójki dzieci, która po porodzie zaczęła odczuwać silne bóle pleców. Lekarze powiedzieli jej, że ból to wynik nieprawidłowej postawy, ale z czasem zdrowotne problemy zaczęły utrudniać jej funkcjonowanie. Okazało się, że ma rzadkiego guza, który znajduje się u podstawy kręgosłupa. Teraz Chandler czeka skomplikowana operacja.

Ellie Chandler
Autor: Daily Mail

Młoda mama po urodzeniu bliźniaków zaczęła uskarżać się na sile bóle pleców. Ellie Chandler zwlekała z pójściem do lekarza, a kiedy już do niego trafiła, specjalista uznał, że to wynik nieprawidłowej postawy. Zalecił jej przyjmowanie leków przeciwbólowych, ale to nie pomogło. Potem u 25-latki zdiagnozowano rzadki guz olbrzymiokomórkowy.

Myśleli, że ból to skutek nieprawidłowej postawy

Kobieta po raz pierwszy poczuła silny ból pleców po urodzeniu bliźniaków w 2019 roku. Potem wybuchła pandemia i dopiero dwa lata później udała się do lekarza. Opowiedziała specjaliście o swoich problemach związanych z bólem pleców.

Lekarz zachęcił ją do zakupu specjalnej poduszki i zażywania leków przeciwbólowych. Usłyszała, że przyczyną jej problemów prawdopodobnie jest nieprawidłowa postawa. Matka dwójki dzieci nadal miała dolegliwości bólowe, dlatego zdecydowała się dalej szukać pomocy.

Jej upór opłacił się. Po rozmowach z wieloma specjalistami, ortopedą, ginekologiem i badaniu przez odbyt okazało się, że kobieta ma guza. Guz w momencie wykrycia był już tak duży, że powodował problemy z oddawaniem moczu. Zaczął także uciskać pęcherz i "rozgniatać" jej jelito.

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Przed 25-latką poważna operacja

Okazało się, że 25-latka miała rzadki guz olbrzymiokomórkowy u podstawy kręgosłupa. Był bardzo duży, ponieważ miał ponad 12 cm. Obecnie Ellie jest poddawana specjalistycznemu leczeniu, które ma na celu zmniejszenie guza. Jednak przed nią jeszcze długa droga.

Matkę dwójki dzieci czeka operacja, podczas której lekarze spróbują usunąć guza. Ze względu na lokalizację zmiany, zabieg jest niezwykle ryzykowany i skomplikowany. Jeśli coś pójdzie nie tak, kobieta może na stałe utracić funkcje jelit i pęcherza.

Dziś Ellie apeluje do innych, którzy cierpią na bóle pleców, by nie ignorowali niepokojących objawów. 25-latka powiedziała: "Ból pleców jest tak znormalizowany, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy ludzie pracują w domu, ale tak naprawdę nie jest normalny i powinieneś traktować go poważnie, jeśli ma wpływ na twoje codzienne życie".

Czym są guzy olbrzymiokomórkowe?

Guzy olbrzymiokomórkowe to łagodny nowotwór kości. Najczęściej dotykają osoby w wieku 20-45 lat. Zazwyczaj są łagodne, ale szybko rosną, przez co prowadzą do uszkodzenia tkanek miękkich.

Zazwyczaj guzom olbrzymiokomórkowym towarzysz ból, obrzęk, ograniczenia ruchu oraz złamania spowodowane osłabieniem kości.

Leczenie guzów olbrzymiokomórkowych obejmuje zabieg chirurgiczny oraz terapie biologiczne.