Lech Dyblik szczerze o nałogu: Dziękuję Bogu, że nie skończyłem ze sobą

2022-06-09 13:13

Lech Dyblik (66 l.) to wybitny polski artysta znany z wielu znakomitych kreacji. Choć obecnie nie może narzekać na brak angaży, wcześniej miał sporą przerwę w swojej karierze. Nastąpił moment, gdy nikt nie chciał z nim współpracować, a wszystko przez to, że prawie całkowicie zatracił się w nałogu. Aktor nie ukrywa tego, że jest uzależniony.

Lech Dyblik szczerze o nałogu: Dziękuję Bogu, że nie skończyłem ze sobą
Autor: Kadr z filmu "Po miłość" (2021)

Lech Dyblik znany aktor zmaga się z nałogiem

Lech Dyblik to aktor teatralny i filmowy, związany ze sceną od 40 lat. Znany jest m.in. z tych produkcji filmowych: "Ogniem i mieczem", "Przedwiośnie", "Wesele", "Zemsta", "Wesele" i serialowych: "Pierwsza miłość" czy "Świat według Kiepskich".

W Polsce jego twarz kojarzy każdy - aktor zyskał ogromną sympatię, popularność i rozpoznawalność. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jego życie nie zawsze było piękne i kolorowe. Aktor bowiem od wielu lat zmaga się z chorobą alkoholową, przez którą w przeszłości pragnął odebrać sobie życie.

Czy alkohol jest przyczyną raka?

Dyblik szczerze o chorobie alkoholowej

Lech Dyblik w wielu wywiadach opowiadał o tym, jak wyglądało jego życie z uzależnieniem. Bywały momenty, kiedy chciał odebrać sobie życie.

- Zanim podjąłem leczenie, myślałem, że samobójstwo będzie najlepszym pomysłem. Uważałem, że moje życie nie ma sensu, szkoda wysiłku. Dziękuję Bogu, że nie skończyłem ze sobą. Okazało się, że moje życie jest atrakcyjne i pełne satysfakcji! - mówił w rozmowie z serwisem Aleteia.

Artysta zawalczył o siebie, swoją rodzinę i karierę. Chęć porzucenia nałogu i wiara w Boga mu w tym pomogły. Udało mu się naprawić relacje małżeńskie, odzyskał także zaufanie wśród reżyserów, którzy znowu chętnie zapraszali go na wspólny plan filmowy.

Lech Dyblik nie pije od niemal 30 lat

Od prawie trzech dekad aktor nie sięgnął po alkohol i cieszy się każdą chwilą. To dowód na to, że z każdym kryzysem można sobie poradzić. Jeśli przechodzisz przez podobny problem, skorzystaj z profesjonalnej pomocy terapeuty uzależnień.