Aplikacje mobilne na straży zdrowia. Jak mogą wpłynąć na jakość naszego życia?

2021-02-10 8:42 Materiał sponsorowany

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze podejście do zdrowia. Bardziej o siebie dbamy, zaczęliśmy uważniej przyglądać się swojej diecie, chcemy na bieżąco analizować dane dotyczące kondycji. Warto pójść o krok dalej i sprawdzić, co mają do zaoferowania bezpłatne aplikacje zdrowotne. A oferują naprawdę dużo!

Comarch MojeZdrowie24
Autor: materiały prasowe

Ostatni rok udowodnił światu, że o zdrowie musimy dbać regularnie. Nauczył nas też, jak normalnie funkcjonować i nie rezygnować ze zdrowego stylu życia mimo istniejących zakazów i obostrzeń. Zyskujące na popularności aplikacje zdrowotne wciąż rozszerzają swoją ofertę - monitorują stan zdrowia, motywują do aktywności fizycznej, ułatwiają korzystanie z dokumentacji medycznej. Które z nich warto ściągnąć na swój telefon? 

Aplikacje zdrowotne - sukces w dobie pandemii

Hitem są oczywiście aplikacje dietetyczne, które nie tylko podpowiadają przepisy na konkretnie wybrane diety, ale przeliczają jedzone posiłki na kalorie i optymalizują plan dietetyczny. 

Na popularność, zwłaszcza w dobie pandemii, nie mogą także narzekać "apki" sportowe, pozwalające kontynuować treningi mimo zamkniętych siłowni czy basenów. Oceniają aktywność fizyczną, wyznaczają plan treningów czy ilość spalonych kalorii.

Nowych użytkowników zyskują także narzędzia monitorujące poziom stresu i jakość snu - wszystko w trosce o kondycję i dla zapewnienia jak najlepszego samopoczucia. 

Ale w sieci dostępne są także aplikacje dedykowane konkretnym grupom pacjentów, z których chętnie korzystają m.in. osoby chore na cukrzycę czy nadciśnienie, regularnie notujące wyniki swoich pomiarów oraz dawki przyjmowanych leków.

Comarch MojeZdrowie24
Autor: materiały prasowe

Internetowa książeczka zdrowia - wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Jedną z bardziej przydatnych aplikacji zdrowotnych jest aplikacja Comarch MojeZdrowie24. To internetowa książeczka zdrowia, która jest dostępna w wersji na smartfona i komputer stacjonarny.

Aplikacja pozwala na zgromadzenie w jednym, bezpiecznym miejscu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących naszego zdrowia – wyników badań, nazw przyjmowanych leków, dokumentacji szpitalnej, a także wielu innych informacji potrzebnych do kontroli stanu zdrowia i kondycji.

Comarch MojeZdrowie24
Autor: materiały prasowe

W aplikacji Comarch MojeZdrowie24 możesz zapisywać swoje objawy i dolegliwości, a także odnotowywać informacje o ilości wykonanych kroków, ponieważ narzędzie współpracuje z innymi aplikacjami, wspierającymi aktywny styl życia (np. Apple Health, Google Fit).

Wygoda i bezpieczeństwo Comarch MojeZdrowie24

Aby założyć własną internetową książeczkę zdrowia wystarczy ściągnąć aplikację na telefon (narzędzie dostępne jest zarówno dla systemu operacyjnego iOS, jak i Androida) lub na komputer. Z internetowej książeczki zdrowia można korzystać w każdym miejscu, o każdej porze, nawet bez dostępu do internetu.

Wszystkie dane wprowadzane do aplikacji są łatwo dostępne, dzięki intuicyjnej przeglądarce i prezentowane w formie czytelnych tabel i wykresów. Przyjazny interface narzędzia ułatwia obsługę - wprowadzanie danych, zaznaczanie pomiarów (np. ciśnienia) czy wpisywania objawów - nawet starszym osobom.

Comarch MojeZdrowie24
Autor: materiały prasowe

Co ważne – wszystkie zgromadzone i wpisywane przez pacjenta lub lekarza dane umieszczane są w chmurze Comarch EHR, w której są bezpieczne i w której nie grozi im skasowanie czy „zagubienie”. Chmura Comarch to nowoczesne, bezpieczne archiwum danych, stworzone specjalnie w tym celu.

Kto może korzystać z Comarch MojeZdrowie24?

Z aplikacji Comarch mogą korzystać pacjenci, którzy samodzielnie wprowadzają swoje wyniki badań czy zalecenia specjalisty, ale i lekarze, którzy dzięki MojeZdrowie24 mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do wybranych przez pacjenta danych medycznych. 

Istotne jest to, że dostęp do informacji i wyników badań nie wymaga specjalnego oprogramowania - wystarczy wejść na stronę dladoktora.pl i zeskanować specjalny kod QR lub kod PIN wygenerowany przez aplikację.

To nie jedyny sposób udostępniania dokumentacji: potrzebne informacje można również przekazać lekarzowi wysyłając mu je mailem przy użyciu Comarch MojeZdrowie24. Dzięki temu w razie potrzeby, aplikacja pozwala na stały wgląd do dokumentacji pacjenta każdemu specjaliście zajmującemu się w danym momencie chorym. 

Koniec z traceniem czasu na szukanie wyników badań, zbieranie odpisów dokumentów, czy wizyty na "doniesienie" dokumentacji. W prosty i bezpieczny sposób możesz ją teraz udostępnić lekarzowi - w trakcie wizyty stacjonarnej, teleporady lub wideokonsultacji.

Comarch MojeZdrowie24
Autor: materiały prasowe

Dlaczego warto ściągnąć Comarch MojeZdrowie24?

Posiadanie jednej, zawsze dostępnej bazy, w której znajdują się wszystkie ważne informacje medyczne, jest w dzisiejszych czasach niezwykle przydatne. Szczególnie docenią to osoby, które w ramach wykupionych pakietów medycznych korzystają z opieki różnych lekarzy, pracujących w różnych ośrodkach leczniczych. 

To także duże ułatwienie dla osób podróżujących służbowo oraz dla studentów, którzy zmieniając miejsce zamieszkania, zmienili też lekarza rodzinnego. Aplikacja przyda się bardzo osobom starszym i chorym, których teczki z wynikami zwykle pękają w szwach. 

Czasem zgubienie jednej kartki z takiej teczki stanowi dla nich nie lada problem i wymaga składania wniosków o wydanie dokumentacji czy ponownej wizyty w przychodni czy laboratorium. A tego w czasie pandemii lepiej unikać.

Ułatwienie na czas COVID

Jeśli już mowa o pandemii, to MojeZdrowie24 jest dużym ułatwieniem w czasie, gdy nasz kontakt z lekarzem ogranicza się wyłącznie do rozmowy telefonicznej.  

Dane zgromadzone w aplikacji można udostępnić lekarzowi nie tylko w czasie wizyty stacjonarnej, ale także w trakcie teleporady za pośrednictwem telefonu lub komputera z zainstalowanym narzędziem.

Taki system usprawnia wymianę informacji pomiędzy pacjentami i lekarzami w czasie pandemii (zaoszczędza czas zarówno jednych, jak i drugich), zmniejsza też liczbę wizyt w przychodniach.

W pewnych sytuacjach może nawet uratować życie pacjenta – dostęp do pełnej dokumentacji medycznej ułatwia prawidłową diagnozę w przypadku nagłej choroby, wypadku czy konieczności oceny ryzyka powikłań w czasie infekcji koronawirusowej.

Zapamiętaj!

Zalety aplikacji Comarch MojeZdrowie24

  • Jej użytkownik ma szybki dostęp do wszystkich danych, zgromadzonych w jednym, bezpiecznym miejscu, bez ryzyka utraty danych.
  • Szybko je wynajduje, dzięki prostej przeglądarce, która pozwala filtrować i sortować dane według potrzeb.  
  • Informacje są zabezpieczone i niedostępne dla niepowołanych osób (blokada za pomocą kodu pin, touch ID, face ID, symbolu).
App Store
Autor: App Store Link: Pobierz w App Store
Google Play
Autor: Google Play Link: Pobierz w Google Play