Obalamy mity na temat SEKSU

2012-03-13 10:24
Obalamy mity na temat SEKSU
Autor: thinkstockphotos.com Jaki związek z seksem, temperamentem, libido mają duże, odstające uszy mężczyzn, wydatne usta kobiet?

Jaki związek z seksem, temperamentem, libido mają duże, odstające uszy mężczyzn, wydatne usta kobiet? Czy duży nos ma związek z wielkością penisa, a zadarty ze skłonnością do jednorazowych stosunków? Obalamy niektóre mity, a inne potwierdzamy.

Kobiecy wąsik to nie oznaka temperamentu, duży nos – już tak. Długi kciuk nie świadczy o dużym penisie, ale duża różnica między palcem wskazującym a środkowym może oznaczać spore możliwości seksualne. Mocno zarysowana męska szczęka nie znamionuje nieprzeciętnej męskości, ale nos o większych gabarytach już może.

Czy kobiecy wąsik świadczy o temperamencie?

Mówi się, że wąsik u kobiet jest oznaką niezwykłego temperamentu. Im bujniejszy, tym temperament większy.
» Nieprawda. Owłosienie, pojawiające się u kobiet w nietypowych miejscach (np. pod nosem, na policzkach, na klatce piersiowej, na rękach) świadczy jedynie o zaburzeniach hormonalnych. Jeśli w organizmie kobiety pojawia się zbyt dużo męskiego hormonu płciowego, testosteronu, to na jej ciele występują „męskie” symptomy. Dodatkowo kobiecie może zmieniać się głos, mogą wystąpić u niej zachowania agresywne.

Duży nos u mężczyzny świadczy o dużych gabarytach penisa.

» Nieprawda, ale nie do końca. Rozmiar penisa nie ma tu nic do rzeczy, ale możliwości seksualne już tak. Otóż okazuje się, że w nosie, tak mężczyzny, jak i kobiety, znajduje się tzw. narząd lemieszowo- nosowy (VNO). Neurony VNO są silnie powiązane z ośrodkami, kontrolującymi funkcje seksualne. VNO jest grupą wyspecjalizowanych komórek zmysłowych, nie mają one jednak nic wspólnego z węchem. Komórki te reagują na pobudzające je feromony, czyli bezwonne substancje o charakterze wabiącym seksualnie. Im bardziej rozbudowany VNO, a jest to zależne od wielkości nosa, tym większa wrażliwość seksualna, tym większa ochota na seks.

Naturalna, mocna czerwień kobiecych ust świadczy o wysokim libido

» Nieprawda: Choć intensywnie czerwone usta – czy to naturalne, czy poprawione szminką, są bardzo sexy, to tak mocny naturalny odcień może oznaczać skłonność do nadciśnienia albo problemy z krążeniem. Zresztą, bardzo blade usta to także może być objaw chorego serca. Może być i tak, że czerwień warg jest spowodowana ciągłym ich oblizywaniem, co nie jest dobre, bo może doprowadzić do pierzchnięcia i pękania.

Duże uszy u mężczyzny znamionują duży temperament.

» Prawda: Badania, jakie przeprowadzono na kilku tysiącach mężczyzn w USA, istotnie dowiodły prawdziwości tej tezy. Mało tego, przy okazji wyszło, że posiadacze takich uszu są wyrafinowanymi kochankami, odznaczającymi się niebywałą fantazją w łóżku. Tym większą, im bardziej uszy były nie tylko duże, ale i odstające. W tej chwili trwają badania, jak wygląda ta zależność u kobiet.

Im bardziej „wydęta” dolna warga kobiety, tym lepszą jest kochanką.

» Prawda: Prawdopodobnie jest to związane z receptorami, jakie znajdują się w tym miejscu. Po pierwsze, jest ich bardzo dużo, a po drugie – prowadzą one do łechtaczki i do tych ośrodków w mózgu, jakie są odpowiedzialne za reakcje seksualne. Ta zależność dotyczy również mężczyzn, ale u nich na dolnej wardze znajduje się mnie punktów erogennych w porównaniu z tymi, jakie znajdują się na wardze kobiecej. Stąd i mniejsza wrażliwość.

Rude włosy bardziej przyciągają mężczyzn.

» Prawda: To dlatego, że mężczyźni są wzrokowcami, a wabikiem dla nich są wszelkie mocno jaskrawe kolory. Poza tym kobiety o naturalnie rudych włosach to podobno świetne kochanki, chętne do łóżkowych eksperymentów.

Zadarty nos oznacza skłonność do jednorazowych przygód seksualnych.

» Prawda. Choć może brzmi to paradoksalnie, angielscy naukowcy z University of Bath zapewniają, że to prawda. Dlatego, jeśli zależy ci na długim trwałym związku, zwracaj uwagę na nos ewentualnego kandydata na partnera. O ile zadarty nos u mężczyzny to często niezobowiązujący szybki numerek, u kobiety oznaczać może ponadto brak zahamowań, otwartość na seks.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.