Jak zerwać z nawykiem korzystania z telefonu?

2021-09-10 6:56
telefon
Autor: Getty Images

Często używasz telefonu i zaczyna ci to przeszkadzać? Odczuwasz, że coraz więcej czasu spędzasz marnując go przed ekranem, zaniedbujesz hobby, nie masz kiedy spotkać się z przyjaciółmi? Powodów do tego, by ograniczyć czas spędzany przed ekranem telefonu jest wiele, ale każdy jest dobry, by go ograniczyć i zacząć żyć pełnią życia.

Jednym z najważniejszych aspektów w walce z nawykiem uporczywego korzystania z telefonu jest zauważenie problemu. Uświadomienie sobie, że jest to brzydki nałóg, który kradnie twój czas jest prawie połową sukcesu. Warto także wspomnieć o tym, że smartfony to rozpraszacze uwagi, które mogą doprowadzić do tragedii, gdy korzystamy z urządzenia prowadząc lub przechodząc przez przejście dla pieszych.

Odłóż telefon i żyj. Ważna zmiana w przepisach drogowych

Postanowienie podjęcia walki z tym nawykiem wymaga przygotowania, cierpliwości i motywacji. Aby cel został osiągnięty, powinieneś być uważny - zamiast automatycznie wyciągać telefon z kieszeni spodni czy torebki, najpierw zastanów się, czy tak naprawdę go w tej chwili potrzebujesz. 

Pamiętaj o tym, że każdy nawyk wymaga utrwalenia i aby się zakorzenił musi upłynąć minimum 20 dni systematycznego wdrażania nowych rytuałów. 

Oto 10 sposobów na pozbycie się nawyku korzystania z telefonu

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.