Czy masz do czynienia z wampirem energetycznym? Rozwiąż test online

2021-10-08 11:14

Dobór właściwych osób, którymi otaczamy się na co dzień jest niezwykle istotny. Ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy i zachowujemy. Dla każdego z nas priorytetem powinien być osobisty komfort i radość z utrzymywanych relacji. Niekiedy zdarza się jednak, że ktoś w naszym otoczeniu odbiera nam energię. Czy masz do czynienia z wampirem energetycznym? Rozwiąż test online

wampir energetyczny
Autor: Getty Images

Czujesz się dziwnie, spędzając czas ze znajomym, koleżanką z pracy lub... partnerem? Wampirem energetycznym może być każdy. W wielu przypadkach osoby przejawiające cechy wampira energetycznego nie zdają sobie sprawy, w jaki sposób się zachowują i jak oddziałuje to na ich rozmówców. 

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do psychiatry?

Jeśli odczuwasz spadek nastroju, ogarniają cię "czarne myśli", zaczynasz negatywnie postrzegać świat, masz wrażenie, że bliska ci osoba tobą manipuluje, może to oznaczać, że w twoim otoczeniu jest wampir energetyczny. 

Takie osoby mają tendencję do narzekania, manipulowania i czarnowidztwa. Jeżeli podejrzewasz, że masz do czynienia z wampirem energetycznym, niekoniecznie musisz się od niego odwracać i kończyć tej relacji. Warto porozmawiać o tym, jak odbierasz jej zachowania i w jaki sposób one na cienie wpływają. Może szczera rozmowa skłoni twojego rozmówcę do przemyśleń i zmiany swoich zachowań. 

Rozwiąż test online i sprawdź, czy możesz mieć do czynienia z wampirem energetycznym.  

Czy masz do czynienia z wampirem energetycznym?

Pytanie 1 z 10
Czy w trakcie spotkań z tą osobą odczuwasz smutek, zmęczenie, czujesz się przytłoczony i "wyssany" z energii?
Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.