Ratownicy medyczni mają swoje święto!

2020-10-13 13:59

13 października to Dzień Ratownictwa Medycznego. Powinniśmy o nich pamiętać zwłaszcza teraz, w obliczu pandemii koronawirusa, bo to oni stoją na pierwszej linii frontu, walcząc o życie nasze i naszych bliskich. A w dodatku nierzadko muszą się zmierzyć z ludzką arogancją, butą i nienawiścią.

Dzień Ratownictwa Medycznego
Autor: Getty Images

O tym, jak trudny jest zawód ratownika medycznego, wiedzą chyba tylko oni sami i ich rodziny. Próbując ratować innych ludzi, poświęcają swoje zdrowie, a nierzadko również życie. Spędzają długie godziny w niewygodnych, ograniczających ruchy i oddychanie kombinezonach, jeżdżąc od pacjenta do pacjenta. Nie wiedzieć czemu, często spotykają się też z agresją ludzką...

Dlatego też 13 października to dobra okazja, by powiedzieć o nich coś więcej, przyjrzeć się ich codziennej pracy i życzyć im - no właśnie czego? "Zdrowia i wytrwałości"? To brzmi banalnie, ale tak jest.

Gdyby nie Wy i Wasze poświęcenie, nasz system służby zdrowia już dawno by się załamał, dlatego życzymy Wam, abyście cieszyli się jak najdłużej dobrym zdrowiem, mieli cierpliwość do trudniejszych i niechętnych do współpracy pacjentów, znosili jakże trudne warunki, w jakich przychodzi Wam obecnie pracować. Pamiętamy o Was!

A oto, co mieszkańcy polskich miast mogą oglądać od wczoraj na miejskich billboardach!

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego PGE Stadion Narodowy przygotował dla ratowników taką niespodziankę...

A czego ratownicy medyczni życzą sobie samym? Zobaczcie!

A teraz najciekawsze - oto, co ratownicy medyczni mówią o swojej pracy: 

A teraz filmik z prawdziwej akcji!

Czytaj też:

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa