Kolejny etap odmrażania: urzędy dostępne dla wszystkich

2020-05-25 14:49 Magda Mazurek

Od 25 maja urzędy w całej Polsce są już dostępne dla interesantów. Oczywiście załatwianie urzędowych spraw odbywa się w nowym reżimie sanitarnym.

Urzędy administracji publicznej w całej Polsce od 25 maja mają obowiązek otworzyć się na interesantów. Oczywiście załatwianie urzędowych spraw musi odbywać się przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego.

Niektóre urzędy zdecydowały się już wcześniej na otwarcie, ale od 25 maja wszystkie mają obowiązek załatwiać sprawy "normalne".

- Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego z 16 maja br., od poniedziałku urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli - przekazało w czwartek MSWiA.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ministerstwo zamierza rozwijać e-usługi. - Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem - wyjaśnił wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Urzędy otwarte - zasady sanitarne

- Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów) - czytamy w komunikacie MSWiA.

Obowiązkowe są także maseczki, rękawiczki oraz dezynfekcja rąk i stanowiska pracy. 

Polecamy: Koniec maseczek? Ale nie wszędzie! Wstępny plan rządu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE