Jak wybrać pralkę idealną? Podpowiadamy!

2021-04-08 16:36 Materiał sponsorowany

Czy znamy dom, w którym nie ma sprawnie funkcjonującej pralki? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była ona luksusem. Dziś jest obok lodówki najbardziej podstawowym urządzeniem AGD. Tym bardziej, że w naszym kręgu kulturowym nie przyjął się tak popularny w Stanach Zjednoczonych czy w Ameryce Płd. model prania w miejskich pralniach publicznych. Jak wybrać odpowiednią pralkę?

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Pralkę a obecnie coraz częściej również pralko - suszarkę znajdziemy w najmniejszym nawet mieszkaniu. W domach rodzin z niemowlętami lub małymi dziećmi urządzenie potrafi pracować praktycznie codziennie.  Pomagając nas oszczędzić całe mnóstwo czasu i co więcej  - odciążyć nas z bardzo wyczerpującej, niełatwej fizycznie pracy.  Jakie urządzenie powinniśmy wybrać do naszego domu?

Po rozmowach z ekspertami jesteśmy zdania, że przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o tym w jaki sposób będziemy ją wykorzystywać. Jakie mamy potrzeby? Ile mamy w domu miejsca? Czy ktoś z naszych bliskich cierpi z powodu alergii? Czy w domu mieszkają malutkie dzieci? Następnie warto przeczytać o tym, co czołowi producenci lub Ci, którzy stawiają w urządzeniach na ważny dla nas obszar - np. zdrowie, mają nam do zaoferowania. Postęp technologiczny jest tak duży, producenci tak aktywni we wdrażaniu nowych programów, zaawansowanych funkcji - że warto sprawdzić czego tak naprawdę możemy oczekiwać od nowoczesnej pralki. Z pewnością  nie musimy się dziś ograniczać jedynie do prania czy wirowania.

Sharp pralka
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Rozwiązania dla alergików
  2. Programy, które odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom
  3. Funkcja odświeżania
  4. Odpowiednia pojemność

Rozwiązania dla alergików

Bardzo ciekawym rozwiązaniem pomocnym najbardziej wrażliwym osobom, cierpiącym na alergię, ale też osobom o obniżonej odporności  - starszych ludziom i malutkim dzieciom są funkcje antyalergiczne. Jednym z liderów w tym obszarze od lat pozostaje Sharp i prozdrowotne rozwiązania tej marki. I tak w swoich pralkach Sharp zaimplementował program AllergySmart, który odpowiada za szybkie i skuteczne pozbycie się  alergenów nawet z najbardziej delikatnych tkanin. Ten inteligentny program zapewnia dokładne płukanie, eliminujące pozostałości detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ na wrażliwą skórę. Dodatkowo funkcja pary czy też inaczej prania parowego (STEAM) dezynfekuje ubrania  i skutecznie eliminuje bakterie, alergeny, grzyby i nieprzyjemne zapachy. Poza tym nawilża i zmiękcza materiały w fazie płukania, dzięki temu ułatwia prasowanie, a tkaniny dłużej zachowają świeżość. Dlaczego tego rozwiązania powinni szukać alergicy? Para może w pralce osiągać znacznie większe temperatury niż woda, co umożliwia usunięcie wszelkich alergenów.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Programy, które odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom

W wyborze urządzenia bez wątpienia sprawdzi się krótkie przemyślenie naszego stylu życia. Nie ma sensu wybieranie uniwersalnych, idealnych dla każdego rozwiązań. Jeśli coś jest dla każdego, to może tak naprawdę dla nikogo?

Uwielbiamy nosić jeansy - zadbajmy o to by pralka miała specjalistyczny program do ich prania. Dużo trenujemy, biegamy maratony? Wybierzmy z oferty na rynku takie urządzenia, które będzie miało krótki program do prania odzieży sportowej. Nosimy delikatne jedwabne sukienki? Wybierzmy pralkę - która będzie miała szczególnie delikatny, zaawansowany technologicznie  program do prania ręcznego. A jeśli mamy malutkie dzieci? Wtedy pomyślmy dodatkowo o rozwiązaniach antyalergicznych i jak największej pojemności pralki. Tak, żeby zamiast 3 cykli prania zrobić wyłącznie jeden.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Funkcja odświeżania

Fantastycznie, jeśli pralka posiada funkcję odświeżania, dzięki której czynimy świeżymi ubrania czyste, ale przesiąknięte zapachem grilla, pikantnej kuchni czy smogu.

Funkcja skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy i większość grzybów, pleśni, sprawiając, że są pachnące i przyjemne w noszeniu.

Te rozwiązania z pewnością przyczynią się do bezproblemowego i skutecznego prania. Pozwolą zadbać Wam o zdrowie domowników, budżet i Wasze ubrania. Oczywiście co roku pojawiają się nowinki i coraz to nowe pomysły, ale tez warto spojrzeć na nie z rozwagą. Bo często kończy się tak, że mając nawet 15 programów - będziemy po tygodniu korzystać wyłącznie z dwóch przez nas ulubionych. I to też jest w porządku. Dlatego przemyślcie potrzeby i sprawdzajcie:)

Odpowiednia pojemność

Duża, pojemna pralka (rekomendujemy też sprawdzenie by otwór do załadunku był jak największy, bo będzie nam dużo wygodniej) sprawia, że pierzemy rzadziej niż przy standardowym rozmiarze. To duża oszczędność czasu, ale też istotny czynnik, który ma zdecydowany wpływ na wysokość domowego budżetu. Ile razy każdy z nas musiał zrezygnować i wyjmować z pralki zapakowane wcześniej ubrania, bo przekroczyliśmy magiczną cyfrę 5 kg? Czy to specjalnie przyjazne dla środowiska? Raczej nie.

Wspomniane wcześniej pralki Sharp mają pojemność nawet 8 kg, między innymi model ES-NFB8141WD-PL  czy np. ES-NFH814AWC-PL. Obie, dzięki programom automatycznym i zastosowaniu silnika inwerterowego osiągnęły klasę energetyczną „C” (dawniej A+++) zmniejszając nie tylko zużycie energii elektrycznej, ale także wpływając korzystnie na środowisko i Twoje rachunki.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki