Ile dzieci skorzystało z przedszkoli?

2020-05-26 19:14 Magda Mazurek

Zastanawiacie się, ile dzieci chodzi do przedszkoli? Ile placówek jest otwartych, a ile nie zdecydowało się na wznowienie działalności? Sprawdźcie.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przy czym otwarto tylko 12,5 tys. z nich.

Do przedszkoli chodzi 1,41 mln dzieci, a w czasach pandemii - "zaledwie" 123 tys. dzieci. - Rozpoczynamy kolejny tydzień, w którym przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mają możliwość uruchomienia opieki dla dzieci. Z takiej możliwości dziś, 25 maja skorzystały kolejne samorządy, czego efektem było uruchomienie ponad połowy przedszkoli w całym kraju. Opieka dla dzieci była zapewniona w blisko 12,5 tys. placówek, do których poszło ponad 123 tys. dzieci - poinformowała rzeczniczka prasowa MEN, Anna Ostrowska.

Warto wiedzieć: Przedszkole z koronawirusem! Dzieci w kwarantannie

Przypominamy, że przedszkola i żłobki są czynne teoretycznie od 6 maja. W wielu miejscach placówki potrzebowały więcej czasu na przygotowanie się do otwarcia. Przykładowo w Warszawie przedszkola i żłobki czynne są od 18 maja. 

W dniu 6 maja otworzono ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Polecamy: Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE