Gdzie zrobić test na COVID-19? Aktualna lista mobilnych punktów pobrań

2020-10-28 12:21 Katarzyna Hubicz

Test na COVID-19 trwa kilka minut - ale gdzie go wykonać? Mobilne punkty pobrań, w których pobierane są wymazy na koronawirusa zlokalizowane są w całym kraju - zazwyczaj w pobliżu szpitali lub przychodni zdrowia. Zobacz, gdzie ich szukać.

Gdzie zrobić test na COVID-19? To pytanie zadaje sobie każdy, kto na taki test został skierowany przez lekarza POZ.

Zgodnie z danymi na stronach NFZ liczba punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Polsce ciągle rośnie - wg danych aktualnych w dn. 23 października 2020r było ich 530, a tylko w ciągu poprzedzającego tę datę tygodnia powstało 61 nowych punktów.   

NFZ informuje, że w najbliższych dniach planuje uruchomienie kolejnych punktów pobrań wymazów, zwłaszcza w miastach, w których występuje największy wzrost zachorowań. Obecnie bowiem przed wieloma punktami pobierania wymazów tworzą się długie kolejki:

Wielogodzinne kolejki do wymazów

Gdzie można zrobić test na COVID-19?

Aktualizowaną na bieżąco listę mobilnych punktów pobrań znajdziesz POD TYM LINKIEM. Dostępna jest w dwóch formach: punkt można znaleźć na interaktywnej mapie lub wyszukać w specjalnej wyszukiwarce, wpisując bądź nazwę placówki, bądź województwo (a listę miast można ustawić alfabetycznie, co bardzo ułatwia wyszukiwanie).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE