Gdzie zrobić test na COVID-19? Aktualna lista mobilnych punktów pobrań

2020-10-28 12:21

Test na COVID-19 trwa kilka minut - ale gdzie go wykonać? Mobilne punkty pobrań, w których pobierane są wymazy na koronawirusa zlokalizowane są w całym kraju - zazwyczaj w pobliżu szpitali lub przychodni zdrowia. Zobacz, gdzie ich szukać.

Wymaz
Autor: Getty Images

Gdzie zrobić test na COVID-19? To pytanie zadaje sobie każdy, kto na taki test został skierowany przez lekarza POZ.

Zgodnie z danymi na stronach NFZ liczba punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Polsce ciągle rośnie - wg danych aktualnych w dn. 23 października 2020r było ich 530, a tylko w ciągu poprzedzającego tę datę tygodnia powstało 61 nowych punktów.   

NFZ informuje, że w najbliższych dniach planuje uruchomienie kolejnych punktów pobrań wymazów, zwłaszcza w miastach, w których występuje największy wzrost zachorowań. Obecnie bowiem przed wieloma punktami pobierania wymazów tworzą się długie kolejki:

Wielogodzinne kolejki do wymazów

Gdzie można zrobić test na COVID-19?

Aktualizowaną na bieżąco listę mobilnych punktów pobrań znajdziesz POD TYM LINKIEM. Dostępna jest w dwóch formach: punkt można znaleźć na interaktywnej mapie lub wyszukać w specjalnej wyszukiwarce, wpisując bądź nazwę placówki, bądź województwo (a listę miast można ustawić alfabetycznie, co bardzo ułatwia wyszukiwanie).

Sonda
Ten z apteki lub ten laboratoryjny?