Czy będą darmowe maseczki w lokalach wyborczych?

2020-06-26 8:51 Magda Mazurek

Czy idąc na wybory możemy liczyć na darmową jednorazową maseczkę ochronną przy wejściu? A może na rękawice ochronne? Co trzeba mieć ze sobą, a co dostaniemy od państwa?

Odpowiedź na pytanie, czy będą darmowe maseczki w lokalach wyborczych jest niestety przecząca. NIE BĘDZIE MASECZEK dla wyborców. Każdy musi mieć maskę lub inne nakrycie ust i nosa ze sobą. W przeciwnym razie może okazać się, że zapłacimy wysoką karę - mandat do 500 zł lub karę administracyjną, które wynoszą nawet 30 tysięcy złotych!

Czy osoba bez maseczki zostanie dopuszczona do głosowania? Polecamy: Czy osoba bez maseczki otrzyma kartę wyborczą?

W lokalach wyborczych dostępny ma być płyn do dezynfekcji, z którego wyborcy powinni skorzystać wchodząc i wychodząc z lokalu wyborczego. Należy także zachować minimum 1,5 metra (najlepiej 2 metry) dystansu. Poza tym wyborcy powinni przychodzić sami. W lokalach będzie także limit osób - nie więcej niż 1 osoba na 4 metry. Oznacza to, że do głosowania mogą być spore kolejki dlatego lepiej mieć ze sobą wodę i uzbroić się w cierpliwość. 

Maseczki i przyłbice mają mieć osoby z komisji. Sprzęt będzie dla nich darmowy i w odpowiedniej ilości, zatem oni nie muszą się o to martwić. Pozostali muszą zapewnić sobie okrycie twarzy we własnym zakresie. 

W jaki sposób zagłosować? Mówi o tym film PKW:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE