Bezpłatne badania i konsultacje medyczne w całej Polsce

2016-11-14 16:00

W dniach 19-20 listopada 2016 roku w wybranych miastach Polski odbędą się bezpłatne badania i konsultacje medyczne, m.in. badanie stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. To wszystko w ramach ogólnopolskiej akcja profilaktycznej “Zdrowie pod Kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Bezpłatne badania i konsultacje medyczne w całej Polsce
Autor: Thinkstockphotos.com Bezpłatne badania i konsultacje medyczne w całej Polsce

W dniach 19-20 listopada 2016 roku w wybranych miastach Polski odbędą się bezpłatne badania i konsultacje medyczne, takie jak pomiar:

  • ciśnienia tętniczego
  • stężenia glukozy we krwi
  • stężenia wydychanego tlenku węgla
  • zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie

Będzie można poddać się badaniom EKG oraz spirometrii. Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi oraz jąder, jak również udzielania pierwszej pomocy.

Przez cały weekend będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Organizatorzy przewidzieli również zabawy dla najmłodszych, którzy m.in. będą mieli okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

– Podczas wiosennej edycji akcji udało nam się wykonać ponad 11 000 bezpłatnych badań profilaktycznych, w tym prawie 6 000 pomiarów przygodnej glikemii - mówi Karolina Twardowska, koordynatorka akcji „Zdrowie pod Kontrolą”. - Stało się już tradycją naszego Stowarzyszenia, że podczas jesiennej edycji tematem przewodnim wydarzenia jest profilaktyka cukrzycy typu II. Wybierając ten termin akcji dołączamy do obchodów Światowego Dnia Cukrzycy i staramy się w jak największym stopniu nagłośnić niezwykle istotny problem, jakim jest wysoka zapadalność na to schorzenie - dodaje.

Warto wiedzieć

Gdzie odbędzie się akcja?

Akcja odbędzie się w 13 miastach: Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Zabrzu, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Warszawie oraz Poznaniu.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1279121048818628/