poradnikzdrowie.pl

Zdrowie

Zdrowie - 05/2015

Drodzy Państwo

Wierzyliśmy, że pieniądze dają niezależność i szczęście. Niestety wolność, którą zapewniają, jest pozorna, a szczęście z ich powodu trwa krótko i rodzi frustrację. Obrastamy w dobra materialne i ciągle zamieniamy je na nowe – lepsze, modniejsze. Biegamy więc z pracy do pracy, walczymy o lepsze zarobki, by poprawić byt rodziny.
Zalewani tysiącem informacji, w większości zbędnych w codziennym życiu, gubimy jego sens. Pozwalamy, by wciągnął nas wir spraw nieważnych. Ciągły pośpiech sprawia, że oddalamy się od samych siebie, zapominamy o tym, co stanowi prawdziwą wartość, stajemy się nieuważni na potrzeby własne i naszych najbliższych. Stres wywołany takim stylem życia powolutku robi swoje. Zmęczenie, podupadające zdrowie, poczucie wyobcowania, samotność stają się naszymi nieodłącznymi towarzyszami. Taką diagnozę współczesnemu społeczeństwu stawiają zarówno psychologowie, jak i socjologowie. A gdy jest diagnoza, może znajdzie się i terapia? W skali globalnej pewnie nie da się wiele zmienić – trudno zatrzymać postęp cywilizacyjny. Jednak w mikroskali, w naszym jednostkowym przypadku, możemy sobie pomóc – zatrzymać się na chwilę, by dostrzec urodę zwykłych rzeczy. Wakacje są do tego idealne.
Życzę Państwu cudownego wypoczynku... z chwilą na refleksję.

Iza Radecka,
redaktor naczelna

W tym miesiącu między innymi:

Zdrowie Nr 6 / Czerwiec 2015 W kioskach od 22 maja
Rada programowa

Pisząc dla państwa, korzystamy z wiedzy i doświadczenia najwyższej klasy specjalistów zajmujących się praktyką i teorią ochrony zdrowia. Oto honorowa rada ekspertów miesięcznika "zdrowie":

prof. dr hab. med.  Grażyna  Rydzewska

prof. dr hab. med. Grażyna Rydzewska

gastrolog, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA

dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska

dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska

specjalistka ds. żywienia, przewodnicząca Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka, Wydział Farmaceutyczny WUM

prof.  Iwona Wawer

prof. Iwona Wawer

autorytet w dziedzinie oczyszczania organizmu z toksyn, kierownik Zakładu Chemii Fizycznej Wydziału Farmaceutycznego, Warszawski Uniwersytet Medyczny

prof. dr hab. med. Lidia Rudnicka

prof. dr hab. med. Lidia Rudnicka

dermatolog, kierownik Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie

prof. dr hab. n. med. Tomasz Pertyński

prof. dr hab. n. med. Tomasz Pertyński

ginekolog, kierownik Kliniki Ginekologii i Chorób Menopauzy, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

dr n. med. Małgorzata Tłustochowicz

dr n. med. Małgorzata Tłustochowicz

intrenista, spec. chorób reumatycznych, w Klinice Chorób Wewnętrznych i Reumatologii, Centralny Szpital Kliniczny WAM MON w W-wie

dr n. med. Paweł Grzesiowski

dr n. med. Paweł Grzesiowski

pediatra, immunolog, ekspert od szczepień, kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych Narodowego Instytutu Leków

dr n. med. Dorota Kwiatkowska

dr n. med. Dorota Kwiatkowska

dermatolog, specjalistka medycyny estetycznej, SkinClinic Medical Day Spa w Warszawie

Magazyn pod tytułem "Zdrowie"wychodził już w 1885 r. Stworzył go Józef Polak, założyciel Warszawskiego Towarzystwa Higienicznego, propagującego nowoczesną myśl medyczną. My także stawiamy na rzetelną informację opartą na najnowszych źródłach naukowych.
reklama
Forum: Choroby układu moczowego Temat: Pęcherz w opałach
Pod warunkiem, że zanim zaczynasz brać suplementy jesteś zdrowa i wyleczyłaś infekcję. Tu bardziej sprawdzone sa leki typu urafuraginum, jak nie wyleczysz to infekcja prędzej czy później wróci.
Autor:
Forum: Kosmetyki warte kupna Temat: Antybakteryjne żele do mycia rąk
Ja osobiście jestem wierna carexowi (ten bez uzycia wody). Nie zauważyłam skutków ubocznych, typu wysuszone bądź podrażnione ręce, itp. Zaczęłam stosować jak córa skończyła 3 lata i w zasadzie tylko w plenerze. Sprawdza sie świetnie.
Autor:
Forum: Modne diety Temat: Cała prawda o VitaSlim - Opinie VitaSlim - Co myślicie o tym produkcie
Nie wierzę , że ludzie wierzą w takie głupoty. Cudowny suplement diety , który każdy może wyprodukować.
Autor:
Forum: Wspólne odchudzanie - grupa wsparcia Temat: Dlaczego nie mogę schudnąć?
jeść z głową i nie szukać dla siebie wymówek, być konsekwentnym w swojej decyzji:) to podstawa:)
Autor:
newsletter

Co tydzień bezpłatny serwis newsów nie tylko o zdrowiu, urodzie, odchudzaniu...

zapisz się na newsletter

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.