Produkty, których nie wolno jeść w nocy

2020-08-05 18:09 Magda Mazurek

Znacie powiedzenie, że światło w lodówce potrzebne jest właśnie po to, żeby w nocy coś zjeść? Żarty żartami, ale tych produktów nigdy nie jedz ani na noc, ani tym bardziej - w nocy!

Czego absolutnie nie wolno jeść na noc? Cóż, teoretycznie należy zjeść na dwie godziny przed pójściem spać. Wtedy nasz organizm zdąży już przetrawić jedzenie i w nocy zajmie się odpoczynkiem, a nie trawieniem. Są jednak sytuacje, że masz ochotę zjeść, jesteś głodna, nie zdążyłaś w dzień... Czego nie wolno jeść na noc?

Makaron

Jest on bogatym źródłem węglowodanów. Jeśli jednak nie zamienić ich w energię odłożą się w postaci tłuszczu! Makaron, szczególnie w sosie śmietanowym lub serowym to także duże wyzwanie dla żołądka.

Alkohol

Nie tylko jedzenie przed snem nie jest wskazane. Nie powinno się także pić alkoholu. Teoretycznie ułatwia zaśnięcie, ale spłyca sen, co w efekcie skutkuje tym, że nie obudzimy się wyspani. A wręcz - zmęczeni.

Owoce

Owoce i sok owocowy! Znajdziemy w nich dużo cukru, który szybko podnosi poziom glukozy we krwi, dzięki czemu krótko po ich zjedzeniu mamy dużo energii.

Niektóre warzywa:

Zaliczamy do nich: kalafiora, kapustę pekińską, szpinak i pomidory. Są to warzywa, które zawierają błonnik nierozpuszczalny, a więc zalegają w jelitach. Mogą także powodować wzdęcia.

Słodycze

Zrezygnuj z nich także w dzień - są po prostu niezdrowe. Polecamy: Cukier a zdrowie. Czy cukier jest szkodliwy?

Czerwone mięso

Strawienie czerwonego mięsa jest dużym wyzwaniem dla organizmu. Zawiera ono dużo białka i tłuszczy, zalega długo w żołądku i powoduje uczucie ciężkości. A to nie pozwoli nam zasnąć.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE