O NAS

Poradnikzdrowie.pl jest liderem na rynku serwisów internetowych o tematyce zdrowotnej.

Poradnikzdrowie.pl jest liderem na rynku serwisów internetowych o tematyce zdrowotnej

Zajmuje 1. pozycję w zestawieniu Megapanel PBI w węźle "Zdrowie i medycyna". W lipcu 2016 roku serwis odwiedziło 6 032 362 realnych użytkowników (RU), którzy dokonali łącznie 23 067 566 odsłon stron.

Portal zawiera treści dotyczące profilaktyki, metod leczenia, dbania o urodę i kondycję fizyczną

Łącznie ponad 9 tysięcy artykułów napisanych przez najlepszych w Polsce dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowotną.
Portal zawiera treści dotyczące profilaktyki, metod leczenia, dbania o urodę i kondycję fizyczną
Eksperckość realizujemy na kilku płaszczyznach

Eksperckość realizujemy na kilku płaszczyznach

Konsultacje specjalistów gwarantują wysoki poziom merytoryczny artykułów, a udostępnione narzędzia umożliwiają użytkownikom kontakt z lekarzami i ekspertami z różnych dziedzin (ponad 80 tys. udzielonych odpowiedzi).

Ważnym elementem serwisu jest aktywna społeczność komentująca i oceniająca treści publikowane w Poradnikzdrowie.pl oraz dzieląca się doświadczeniami (ponad 90 tys. komentarzy pod artykułami i 67 tys. wpisów na Forum).

Doceniona marka

Przyjazne usability potwierdzają wyniki badania marki Poradnikzdrowie.pl, które przeprowadził Instytut Badań Społecznych Pollster. 65 proc. respondentów uważa, że po serwisie można poruszać się w sposób łatwy. Jednocześnie jest on uznany za przejrzysty (63 proc. badanych) i przyjazny dla użytkownika (63 proc.).

Jako elementy niezbędne respondenci wskazali

wyczerpanie tematu, którego dotyczą informacje

łatwy dostęp do informacji

prosty język

porady ekspertów i lekarzy

przejrzystość strony, z której korzystają

Średnio ponad 9 na 10 osób uważa, że Poradnikzdrowie.pl spełnia wskazane oczekiwania dobrze lub bardzo dobrze.

Serwis jest postrzegany jako produkt ekspercki, przygotowany przez osoby będące ekspertami w swoich dziedzinach (77 proc. badanych), a także jako projekt edukacyjny (76 proc). Jednocześnie dwie trzecie respondentów utożsamia się z portalem uważając, iż został on przygotowany specjalnie z myślą o nich.

Dr Google poleca...

Wartość merytoryczną portalu doceniają także algorytmy Google, coraz bardziej wyczulone na eksponowanie treści wysokiej jakości. Kolejne aktualizacje odpowiedzialne za monitorowanie sieci i powiązań linków wyraźnie pokazują determinację Google w walce z odnośnikami do bezwartościowych stron. Poradnikzdrowie.pl wyróżniają naturalnie wypozycjonowane artykuły, zweryfikowane przez ekspertów – dzięki temu internauci otrzymują dokładnie to, czego szukają. To dlatego artykuły publikowane na Poradnikzdrowie.pl znajdują się w Top 10 wyników wyszukiwania Google dla ponad 300 tysięcy słów kluczowych [SEMSTORM].