Poradnik ZdrowieInternista › Pękające naczynka na nogach

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Pękające naczynka na nogach

Zauważyłam rano, że od środka nóg na wysokości kolan na obu nogach mam popękane żyłki. Wyglądają tak jak siniaki i przy dotyku odczuwa się niewielki ból. Czy można samemu zapobiec dalszemu pękaniu zażywając witaminy itp czy udać się do lekarza?

Zachęcam panią do udania się na kontrolna wizytę do swojego lekarza rodzinnego. Opisane objawy wskazują na konieczność przeprowadzenia badań takich jak morfologia, wskaźniki krzepnięcia krwi, OB, cukier, warto także wykonać kontrolne pomiary ciśnienia krwi. Witamina C jest korzystna dla ścianki naczyń krwionośnych, ale zawsze lepiej ją zjadać w z naturalnych źródeł w postaci warzyw i owoców niż w postaci tabletek.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.