Senes może być szkodliwy

2019-04-30 9:32

Środki na odchudzanie idą jak świeże bułeczki. Nie byłoby o co kruszyć kopii, gdyby specjały były tylko nieskuteczne. Ale ich zażywanie może doprowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych.

Zastanawiasz się, czy sięgnąć po senes? Producenci informują na opakowaniu, że herbatka z liśćmi senesu skutecznie wspomaga proces odchudzania oraz przyczynia się do uzyskania i utrzymania doskonałej sylwetki bez potrzeby stosowania kuracji odchudzających. Bez żadnych ograniczeń. Informacje o przeciwwskazaniach ograniczyli do notki, że herbatki nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia. Wszystko w porządku? Niezupełnie! Dodatek liści senesu sprawia, że produkty nie są obojętne dla zdrowia.

Uwaga na niebezpieczny senes

Senes to roślina znana z silnego działania przeczyszczającego. Zawarte w niej substancje aktywne powodują bolesne skurcze brzucha. Nie należy używać senesu przy stanach zapalnych jelita grubego, gruźlicy, niewydolności nerek i krążenia, w czasie ciąży i karmienia, w okresie miesiączkowania. Nie można go stosować przy stanach zapalnych kłębków nerwowych, krwawieniu jelitowym i żylakach odbytu. Przy zaparciach przewlekłych senes powinno się przyjmować razem z preparatami przeciwskurczowymi.

To nie jest dobry sposób

Zdaniem prof. dr hab. Barbary Zahorskiej-Markiewicz, odchudzanie przez przeczyszczanie organizmu jest totalnym nieporozumieniem. Biegunka podrażnia układ pokarmowy. Pozbywamy się potrzebnych do życia składników mineralnych i witamin. prowadzi do odwodnienia, zagrażającemu życiu, szczególnie u osób osłabionych.

- Wspomaganie odchudzania senesem nie ma sensu - To środek przeczyszczający, który przy dłuższym stosowaniu zaburza rytm pracy przewodu pokarmowego. Po jego odstawieniu będziemy mieli kłopoty z wypróżnieniami. Ponownie uregulowanie organizmu jest bardzo trudne i wymaga coraz większych dawek środków przeciw zaparciom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020
KOMENTARZE
Grabi
|

Senes chyba przede wszystkim nie powinien byc przyjmowany w trakcie ciazy bo grozi przedwczesnym porodem, prawda?

sceptyk
|

Widziałeś wieloletnie złogi kału w jelicie grubym? Bzdura!!!
Dzisiejsze metody diagnostyczne pozwalają zajrzeć głeboko w nasz organizm z obu stron i wiedza nasza na ten temat jest wiarygodna. Nie spotkałem w mojej praktyce takiego przypadku.
Owszem- mogą być złogi spowodowane zwężeniem światła jelita na skutek np. guza. Ale tego senesem się nie wyleczy

Nick
|

Senes pozwala się pozbyć wieloletnich złogów jelitowych (z zaschniętego śluzu itd). Działa w ten sposób że jelito zamiast wchłaniać wodę (i wysuszać treść jelitową na przysłowiowy wiór) wydala wodę przez ściankę jelita, przez co stare treści jelitowe które na stałe przyległy do ścianek jelita są rozpuszczane i rezultacie wydalane. To jest lek z Bożej Apteki i dlatego farmacja marudzi.. Oczywiście należy stosować pewien reżim stosując go, ale nie zmienia to faktu że jest świetnym lekiem. Artykuł jest tendencyjny i przemyca nieprawdę na temat senesu.

Justyna
|

Iza polecam ruch. Skuteczny w odchudzaniu i nie tyle co nieszkodliwy ale nawet zdrowy :)

iza
|

A coś właśnie nieszkodliwego, a skutecznego w odchudzaniu możecie polecić?

takatam
|

nie do końca może być kłopot z wypróżnieniem. Ja po nadmiernym stosowaniu senesu przez dwa lata mam wręcz odwrotnie. Wypróżniam się teraz bardzo często nawet po dwa razy dziennie, a wcześniej było może co 3 dni. Senesu nie piję już od kilku lat, a nadal są takie efekty.