Masaż wibracyjny (Aquavibron)

2017-02-13 14:34
Masaż wibracyjny (Aquavibron)
Autor: thinkstockphotos.com Masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe.

Masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe, wszelkiego rodzaju stany po urazach, zwłaszcza tkanek miękkich, reumatoidalne zapalenie stawów, zaniki, ból mięśni, przykurcze, zaburzenia krążenia obwodowego.

Masaż wibracyjny wykonuje się wykorzystując aparat Aquavibron. Jego działanie jest bardzo proste. Na końcu specjalnego węża, przez którego przepuszcza się wodę, zamocowana jest gumowa membrana. W zależności od regulacji ciśnienia przepływu wody membrana wibruje, a częstotliwość jej drgań może być bardzo delikatna, średnia lub silniejsza (od 30 do nawet 3000 Hz). Do wyboru są różnego rodzaju membrany, które dobiera się do konkretnego schorzenia. I tak: płaska świetnie nadaje się do masażu małych grup mięśni, a ze specjalną wypustką (tzw. guzkiem) – dużych grup mięśniowych. Membraną z kolcami efektywnie masuje się tkanki podskórne, poprawia ona też ukrwienie obwodowe, natomiast z grzebieniem i pięciokulkowa działa rozluźniająco, dlatego sprawdzą się one przy przykurczach, czy w stanach napięcia mięśni. Najlepsze rezultaty przynosi masaż membranami wklęsłymi (w kształcie grzybka czy kielicha), które wytwarzają dodatkowe podciśnienie, dzięki czemu efekt wibracyjny przynosi szybsze i skuteczniejsze rezultaty lecznicze.

Masaż wibracyjny (Aquavibron): łagodzi ból i uspokaja

Masaż wibracyjny Aquavibron jest przyjemny dla pacjenta, w trakcie jego wykonywania nie powinien odczuwać on żadnego dyskomfortu. Trwa ok. 10-15 minut i wykonywany jest tylko na część ciała poddawaną rehabilitacji.

Drgania membrany, bez względu na użyty jej rodzaj podczas zabiegu, są odbierane przez czuciowe zakończenia nerwowe. W wyniku tego dochodzi do poprawy ruchomości mięśni i stawów, następuje lepsze ukrwienie, zostają lepiej odżywione tkanki, które szybciej się regenerują.

Masaż wibracyjny ma też działanie przeciwbólowe, bo rozluźnia napięte mięśnie, ponadto poprawia samopoczucie, bo podobnie jak klasyczny masaż relaksuje i uspokaja.

Masaż wibracyjny (Aquavibron): wskazania

Masaż wibracyjny Aquavibron stosuje się przede wszystkim w przypadku chorych, którzy skarżą się na:

oraz są po wszelkiego rodzaju urazach, zwłaszcza tkanek miękkich (ale też przy obrzękach czy uszkodzeniu więzadeł). Masaż wibracyjny przynosi też dobre rezultaty w przypadku bólów międzyżebrowych, dyskopatii, zapalenia korzonków, znieczulicy skóry, leczeniu tzw. łokcia tenisisty, czy rehabilitacji po zabiegu mastektomii. Sprawdza się też w przypadku dolegliwości natury psychicznej, czyli przewlekłego stresu lub lekkich stanów depresyjnych.

Masaż wibracyjny (Aquavibron): przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu wibracyjnego są wszelkiego rodzaju infekcje, przebiegające z gorączką, ostre stany zapalne, choroba nowotworowa, ciąża. Nie powinno się też tego typu zabiegu wykonywać w przypadku zapalenia żył i tętnic, zaawansowanych żylaków, stwierdzonej miażdżycy lub osteoporozy. Przeciwwskazaniem są też zmiany dermatologiczne, np. trudno gojące się owrzodzenia, ropnie, wypryski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.