Zabieg Cosmelan na piegi i przebarwienia, tłustą skórę i zmarszczki

2016-08-31 14:05

Cosmelan to zabieg kosmetyczny, który usuwa lub skutecznie rozjaśnia przebarwienia, piegi i plamki na skórze. Cosmelan stosuje się również w celu ograniczenia tłuszczenia się skóry i rozszerzonych porach. Dzięki silnemu działaniu, zabieg Cosmelan zmniejsza widoczność delikatnych zmarszczek.

Zabieg Cosmelan na piegi i przebarwienia, tłustą skórę i zmarszczki
Autor: Thinkstockphotos.com Cosmelan to preparat złuszczający, który nakłada się na skórę w celu spłycenia zmarszczek lub rozjaśnienia przebarwień na skórze.

Spis treści

  1. Przeciwwskazania do zabiegów typu Cosmelan
  2. Cosmelan - składniki preparatu
  3. Jak wygląda zabieg Cosmelan?
  4. Cosmelan - zalecenia po zabiegu

Cosmelan jest nieinwazyjnym zabiegiem, który w skuteczny sposób usuwa powstałe na skórze przebarwienia. Zabieg jest dwuetapowy - składa się z aplikacji silnie peelingującej maski w gabinecie dermatologa, a następnie z kuracji domowej polegającej na regularnym stosowaniu kremu rozjaśniającego. Zabieg jest kosztowny, jednak niebywale skuteczny, daje spektakularne efekty już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji.

Wskazania do zabiegów Cosmelan:

Przeciwwskazania do zabiegów typu Cosmelan

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, skóra podrażniona w wyniku peelingu chemicznego lub depilacji, aktywny trądzik lub opryszczka wargowa, stany zapalne skóry, opalona skóra, przyjmowanie preparatów przeciwtrądzikowych na bazie witaminy A oraz stosowanie kremów na bazie pochodnych witaminy A. Niektóre z wyżej wymienionych nie stanowią przeciwwskazań bezwzględnych. Podczas wywiadu z pacjentką dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej powinien ustalić, czy przeprowadzenie zabiegu Cosmelan jest bezpieczne i wskazane.

Cosmelan - składniki preparatu

Cosmelan zawiera mieszankę środków depigmentacyjnych m.in.: kwas kojowy, kwas azelainowy, palmitynian retinolu, kwas fitowy, arbutynę i witaminę C. Mechanizm działania preparatu oparty jest na hamowaniu wydzielania tyrozynazy - enzymu odpowiedzialnego za formowanie się melaniny.

Jak wygląda zabieg Cosmelan?

Zabieg Cosmelan składa się z dwóch etapów:

  1. Wizyta w gabinecie u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej powinna rozpocząć się od wywiadu z pacjentem. Następnie skóra twarzy jest oczyszczana i odtłuszczana za pomocą płynu. Później nakładana jest na nią musztardowa maska o konsystencji fluidu. Pacjent udaje się do domu, gdzie zmywa maskę po upływie 5-8 godzin od jej nałożenia. Czas, po którym należy zmyć maskę jest ustalany przez lekarza na podstawie fototypu skóry pacjentki.
  2. Następnie, przez kolejne 2-3 miesiące, kuracja kontynuowana jest w domu według schematu i przez czas określony przez osobę prowadzącą. Pacjentka otrzymuje krem, który podtrzymuje działanie pierwszej maski. Stosuje również nawilżające serum bogate w witaminę K. Krem należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, ponieważ przerwanie kuracji może skutkować nawrotem zmian skórnych. Zalecane są wizyty kontrolne kolejno 8, 15 i 30 dnia po zabiegu.

Cosmelan - zalecenia po zabiegu

Po zabiegu Cosmelan skóra może ulec zaczerwienieniu i ściągnięciu. W kolejnych dniach następuje jej złuszczanie. U osób o ciemnej karnacji plamy znikają między 8 a 10 dniem, u osób o karnacji jasnej trwa to od 8 do 21 dni. U 99% pacjentów zabarwienie plam ulega redukcji o 95%.

W czasie trwania kuracji nie można stosować innych preparatów wybielających, kosmetyków z zawartością alkoholu, ani wykonywać peelingów. Przez 10 dni po zabiegu nie można nakładać makijażu. Przez miesiąc należy unikać ekspozycji na słońce oraz każdorazowo przed wyjściem z domu stosować krem z wysokim filtrem SPF 50+.

To ci się przyda

Ile kosztuje zabieg Cosmelan?

W zależności od gabinetu, cena dwuetapowego zabiegu (maski nakładanej przez dermatologa i kremu do kuracji domowej) waha się od 1200 do 2000 zł.