Co poradzić na wysypkę po stosowaniu antybiotyku Tetralysal? [Porada eksperta]

2015-03-17 14:41 Marek Wasiluk

Przyjmuję Tetralysal 300 mg, zalecany czas leczenia to 2 miesiące, pierwsze 10 dni 2 kaps, kolejne 1 kaps. Po 7 dniach leczenia pojawiła się wysypka na skórze klatki piersiowej i szyi, wysypka z białymi kropkami. Antybiotyk spełnia swoje zadania, a mianowicie wyeliminował w ciągu 7 dni prawie wszystkie ropne zmiany na skórze twarzy. Czy powinienem odstawić antybiotyk? Czy kontynuowanie leczenia może być groźne? Czy to tylko kwestia przejściowa i nie wpływa negatywnie na organizm? Czy warto zakupić jakiś preparat np. Allertec ? Wiek 29 lat, brak alergii, nie zażywam i nie stosuje żadnych innych środków leczniczych.

Wysypka raczej nie będzie groźna, chociaż niekoniecznie zejdzie, jeśli będzie pan dalej przyjmować antybiotyk. Chociaż czasem schodzi. Może pan spróbować brać leki typu Allertec, wapno. Co do przerwania kuracji, to jeśli nie będzie się powiększać wysypka, nie pojawią inne objawy, to bym nie odstawiał, tym bardziej że dawka jest mniejsza niż na początku, więc objawy powinny się zmniejszyć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marek Wasiluk

Specjalista w dziedzinie laseroterapii.

Współwłaściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13

02-777 Warszawa

www.triclinium.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE